Ангелкова във фейсбук: България губи милиони в туризма от липсата на бързи и адекватни решения

06.07.2019 12:36

"Днес служебното правителство трябваше да представи План за действие при нова вълна от COVID-19. В рамките на 2 часа в понеделник от Министерство на здравеопазването първо насрочиха пресконференция за медиите, която после отмениха.

Преди това станахме свидетели как отново за часове министърът на здравеопазването промени на няколко пъти своя заповед за влизащите в страната.

Всичко това е важно не за да покажем комуникационната немощ на управляващите, а защото цели сектори стоят на пауза и чакат адекватни решения, които да изпратят правилните послания към нашите партньори зад граница." Това написа във фейсбук Николина Ангелкова, втора в листата на коалицията ГЕРБ-СДС в 26-и МИР София-област.

"Единствено с Румъния и Чехия сме постигнали свободно преминаване на реципрочна основа, а важни за страната ни пазари като Израел, Полша и т.н. са пренебрегнати. Това са основополагащи пазари за българския туристически бизнес. България всекидневно губи стотици хиляди възможни нощувки в туризма и милиони левове приходи както за хазната, така и за хотелиери, туроператори, екскурзоводи, ресторантьори и всички други, заети в бранша. Това е последствието от липсата на надграждане на COVID мерките и компенсациите, както и на бързи и адекватни решения, които да изпращат правилните послания навън. А именно, че България е сигурна дестинация и е с отворени врати да посреща чуждестранните туристи", пише кандидатката на ГЕРБ, която е бивш министър на туризма.

Други от От страната и света

СДВР: 50-60 лица агресират около ул. "Врабча" до централата на ДПС

"Към настоящия момент овладяваме ситуация в която наши служители охраняват 50-60 лица, които агресират. Действието се развива около ул. Врабча, до централата на ДПС"

На 20 метра сме от темата "оставка", обяви Борисов - чувам винаги хората, но първо да влезе еврото (Обзор)

Следващите правителства ще могат да стъпят на всичко сторено от нас, убеден е премиерът Чувам хората, но нека първо си вземат еврото в ръце след Нова година

Площад ”Орлов мост” и бул. “Цариградско шосе” остават блокирани, младежи в черно излязоха на пътя

Площад "Орлов мост" и бул. "Цариградско шосе" в София остават блокирани след протеста срещу правителството, който се проведе тази вечер пред Министерския съвет

Радев към депутатите: Утре избирате между гласа на народа и страха от мафията. Чуйте площадите!

"Утре избирате между достойнството на свободния вот и позора на зависимостите. Между гласа на народа и страха от мафията. Чуйте площадите!". Това написа в позиция във Фейсбук президентът Румен Радев

Сестрите държат на 1550 евро стартова заплата, остават в протестна готовност (Обзор)

Протестната готовност на специалистите по здравни грижи се запазва, след като всички на смяна вчера излязоха пред лечебните заведения от цялата страна с лентички "Аз протестирам"

>