Важен ден за Европа! Десниците на 6 държави се обединиха

04.07.2021 12:32 Георги Марков, бивш конституционен съдия

Десниците на Полша, Австрия и Унгария се обединиха с тези на Франция, Италия и Испания

Приятели, 2.07.2021 г се оказа важен ден за политическия живот на Европа. Познах преди месеци, че ще има нов десен алианс на Стария континент и това вече е факт, пише във фейсбук бившият конституционен съдия Георги Марков. И продължава:

Обединиха се управляващата партия в Полша „Право и справедливост”, на Качински, управляващата партия в Унгария „Фидес” на Виктор Орбан, „Партията на свободата” в Австрия, която е основна опозиционна сила, партията „Лига” на Салвини и „Италианско братство” на Мелони, които ще управляват Италия скоро, партията „Национален сбор“ във Франция на Марин льо Пен, както и партията „Вокс” на Сантяго Абаскал в Испания, без която Мадрид нямаше да се управлява от десницата. Присъединиха се и Датската народна партия, партията „Финландци” и други общо 16 формации.
Новият алианс е за силен ЕС на национални държави, а не за Европейски съединени щати и за супер-държава на Брюксел. Те ще отстояват национална идентичност на всяка държава, християнските ценности, традиционният брак. Обявяват се категорично срещу ислямизацията на Европа, „миграцията на ножа”, джендър идеологията, както и опитите неолибералните правителства да размахват бухалката „върховенство на правото” срещу консервативните правителства само, защото са християнски.
Новият алианс е голяма заслуга на Виктор Орбан, който посредничеше между Качински, Салвини и льо Пен. Формацията е със 117 евродепутати и става трета по големина в ЕП. Скоро ще стане и втора по сила след като към нея се присъединят и „Алтернатива за Германия”, „Шведските демократи”, партията на Вилдерс, Нидерландия.
P.S.: Видях по телевизията отборите на Белгия и Италия да коленичат в подкрепа на борбата срещу расизма. Ще чакаме да видим дали пък няма да коленичат в памет на убитото преди дни, след тежко изнасилване, 13-годишно момиченце в Австрия от двама афганистански мигранти-садисти, завършва Георги Марков.

Други от От страната и света

Трима пловдивчани обвинени в Битоля, че изкупуват народни носии

Било незаконна търговия с вещи, които са под защита като част от културното наследство Трима българи са обвинение в РС Македония, че изкупуват народни носии

Преодоляването на стълби вече не е проблем за инвалидните колички

Пловдивската "Добролетие" има мисия - да подобри живота на най-уязвимите Преодоляването на стълби вече не е проблем за хората в инвалидни колички благодарение на стълбищните катерачи

Росен Желязков ще участва в срещата на върха на държавите по Източния фланг

Министър-председателят Росен Желязков ще вземе участие в първата среща на върха на Източния фланг, която ще се проведе на 16 декември 2025 година. Това съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет

Определиха изпълнителите за трите обособени позиции за пътнически жп превози

Либерализацията в сектора на пътническите железопътни превози със сигурност ще продължи. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията в оставка Гроздан Караджов в предаването „Лице

Цветелина Пенева, ЦИК: За читави промени в Изборния кодекс трябва консенсус между партиите, не става за няколко месеца

За читави промени в Изборния кодекс трябва консенсус между партиите, не може такива промени да се правят за няколко месеца. Това каза пред БНТ зам.-шефката на обществения съвет към ЦИК Цветелина

>