Нинова: Само шоково увеличение на доходите може да компенсира поскъпването на ток, вода и парно

01.07.2021 09:49
Лидерът на БСП Корнелия Нинова в Плевен Снимка: БСП

“От днес поскъпва токът, парното и топлата вода. При това с повече от предвиденото. Поскъпнаха и хранителните продукти и стоките от първа необходимост.

Само шоково увеличение на доходите може да компенсира това, особено за най-бедните. Списъкът с енергийно слабите трябва веднага да се актуализира и отсега да се планират средства за подпомагането им наесен. Преизчисляването на пенсиите е абсолютно задължително. Грижата за младите семейства минава през въвеждане на необлагаем минимум за работещи родители.

Най-голямата опасност за България са бедността и неравенствата. Те са и една от причините за демографската катастрофа. Каквито и магистрали да построим, каквато и икономика да направим, народ няма ли, няма смисъл. Първата ни грижа са хората.” Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова в Плевен.

Други от От страната и света

Изтеглете си пари поне за 4 дни около 1 януари

С левове ще се плаща само кеш до края на януари Седмица остава до въвеждането на еврото като официална валута на България на 1 януари 2026 година. Промяна, която засяга всеки един аспект от живота ни

Персонален НОИ от "24 часа": Ако се съмнявате в размера на пенсията си, може да направите справка в НОИ

"24 часа" и седмичникът за втората половина от живота "Клуб 100" имат кампания в помощ на читателите си - персонализиран консулт с помощта на експертите на Националния осигурителен институт

Православен календар за 23 декември, вижте кой празнува днес

Преп. Наум Охридски. Св. 10 мчци в Крит. Св. мчк Геласий Св. Наум е един от петимата ученици и сподвижници на Кирил и Методий. Участвал в Моравската мисия на светите братя. Около 868 г

Само в "24 часа" на 23 декември - 2026: минаваме на китайски коли

Само в "24 часа" на 23 декември: Бизнесът търси 163 хил. висшисти ­ - какво да учите за успех и добра заплата вижте в 40 страници специално приложение "Професия за теб според рейтинг 2025" 2026:

Москва: България е плацдарм на НАТО в подготовката за война с Русия

От външното им министерство обявиха, че това крие рискове България, за съжаление, се превърна в един от най-големите плацдарми на източния фланг на НАТО в подготовка за сблъсък с Русия

>