От “Левски” отговориха на тръста: Събрание така или иначе ще има

23.06.2021 20:43

Н

е стигат огромните финансови проблеми в “Левски”, подлагащи на съмнение съществуването на клуба в сегашния му вид, но се появи и престрелка между ръководството и фенове.

Тръст “Синя България”, който държи над 5 процента от акциите, поиска със специално заявление в деловодството провеждане на извънредно общо събрание.

Една от точките в него от фенската организация държат да е избор на нов надзорен съвет на “Левски”.

Последва ответен огън. Без да се споменава тръстът, в клубния сайт се появи съобщение, което явно е отговор на посланието на “Синя България”.

“Бихме искали да ви информираме, че дискусията сред членовете на надзорния и управителния съвет на ПФК “Левски” за точната дата, на която да се свика общо събрание на акционерите на дружеството, се провежда вече повече от седмица.

Събранието няма да бъде извънредно. То е необходимо по ред причини и ще бъде свикано с решение на управителния съвет и одобрен от него дневен ред.

Поради различни ангажименти на членове на органа заседанието, на което ще се определи дата за общо събрание, ще се проведе в началото на месец юли и вие ще бъдете незабавно уведомени за взетите решения”, се казва в съобщението.

В същото време от “Левски” обявиха 6 контроли през лятната подготовка, която за “сините” стартира миналата седмица.

Първата проверка е срещу вицешампиона “Локомотив” (Пд) в събота.

На 3 юли “Левски” играе с другия пловдивски гранд - “Ботев”.

4 дни по-късно “сините” играят срещу завърналия се в българския футболен елит “Локомотив” (Сф).

На 10 юли е предвиден спаринг с другия нов член на Първа професионална лига - “Пирин” (Благоевград).

На 14 юли противник на “Левски” ще е втородивизионният “Септември” (София).

Последната контрола е на 17 юли срещу “Етър” (Велико Търново), който от новия сезон ще играе във Втора лига. (24часа)

В началото на

юли ще стане ясно

кога ще се проведе

Други от От страната и света

Дядо Коледовци на мотори зарадваха с подаръци близо 300 деца

Дядо Коледовци на мотори зарадваха с лакомства и подаръци над 300 деца по време на благотворителна коледна инициатива в община Петрич и в град Сандански

КМГ: Китай въвежда нови правила за ценообразуването на интернет платформите

Китай обяви нови правила за регулиране на ценовите практики на интернет платформите с цел насърчаване на иновациите и устойчивото развитие на платформената икономика, съобщава КМГ

Оставиха в ареста петима от наркобанда, пипната с над 10,3 кг канабис в Благоевградско (снимки)

Гранични полицаи от РДГП-Кюстендил разбиха организирана престъпна група за разпространение на наркотици. Акцията е от 17 декември и в нея са се включили служители от сектор „Оперативно-издирвателна

Един загинал и 27 ранени при катастрофи в страната за денонощие

Един човек е загинал и 27 са ранени при 22 пътнотранспортни пътешествия в страната през изминалото денонощие, съобщават на сайта на Министерството на вътрешните работи (МВР). Вчера около 8:30 ч

Ралица Паскалева: Понякога се чудя дали съм добър родител и човек

"Винаги си намирам кусури - дали съм достатъчно добър човек, добър родител, дали съм достатъчно добра в професията си", коментира пред Нова тв актрисата Ралица Паскалева

>