“Хебър” на победа от титлата по волейбол

12.04.2021 22:06
Теодор Тодоров от "Хебър" атакува през центъра при втората победа над "Нефтохимик" от финалния плейоф в Суперлигата по волейбол. СНИМКА: НАЦИОНАЛНА ВОЛЕЙБОЛНА ЛИГА

“Хебър” би шампиона “Нефтохимик” с 3:0 (25:16, 32:30, 25:20), поведе с 2:0 победи във финалния плейоф и е само на още един успех от детронирането на бургазлии и триумфа с титлата през сезон 2020/2021 във волейболната Суперлига за мъже.

Играе се до две победи от три мача, а “Хебър” би и в първия мач с 3:1 гейма. Третата среща е в Бургас на 15 април. Евентуален четвърти двубой би бил отново в зала “Младост” край морето на 16 април, а при достигане до пета среща тя ще е отново в зала “Васил Левски” в Пазарджик на 18 април. Играе се до три победи от пет мача.

“Хебър” започна ударно втория мач в Пазарджик и дръпна с 9 т. до 11:2 в първия гейм. Впоследствие затвори частта с 25:16. Вторият гейм бе изключително драматичен и се оказа ключов.

От 24:23 “Хебър” имаше общо 4 геймбола, преди бургазлии да направят “брейк” и да имат два шанса да изравнят геймовете при 28:29 и 29:30. Последваха 3 поредни точки за домакините, с които те измъкнаха частта и поведоха с 2:0 гейма. Третият гейм започна вихрено за “тигрите” от Пазарджик по подобие на първия. “Хебър” дръпна с 11:4 и не изпусна преимуществото си, базирано и на вдъхновението от драматично измъкнатата втора част. А така тимът, воден от Александър Попов, записа втория си успех над “Нефтохимик” на Николай Желязков.

Във финалния плейоф в женската “Демакс лига” шампионките от “Марица” биха с 3:0 (25:21, 25:13, 25:22) в гостуването си на “Казанлък” и поведоха с 1:0 в серията. При дамите се играе до два успеха от три срещи. Втората е на 14 април в Пловдив.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив