Австриец остана на кило от медал за България в щангите

10.04.2021 12:18

Натурализираният австриец Давид Фишеров остана само на 1 килограм от медал на европейското по вдигане на тежести в Москва. Той завърши с двубой от 378 кг в категория до 102 кг.

Шампион стана арменецът Самвел Гаспарян с 390 кг. След него на 10 кг остана сънародникът му Арсен Мартиросян, а третото място с 379 остана за Дадаш Дадашбайлъ.

Фишеров се опита да стане втори с 213 кг в последния си опит в изтласкването, но не успя. В движението той взе сребро с 210 кг. Изостана в изхвърлянето, където успя на 168 кг, което му отреди шестото място.

Дебютантът ни Васил Маринов завърши на шесто място в двубоя с 375 кг.

Последният ни състезател на европейското Христо Христов излиза на подиума от 17 часа.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив