МВФ: Прогнозата за икономическия растеж на Китай през 2021 г. е 8,4%

07.04.2021 11:00

Доклад за перспективата на световната икономика, публикуван вчера от МВФ, предвижда 6% ръст на глобалната икономика през 2021 г., с 0,5% по-висок спрямо данните от януари. Фондът прогнозира също 8,4% ръст на китайската икономика, който е повишен с 0,3%. В доклада се посочва още, че икономическият растеж на развитите страни ще бъде 5,1%, а на развиващите се страни и нови пазари – 6,7%.

В документът се казва още, че развитието на световната икономика все още е изправено пред много несигурности заради пандемията и ефекта от различните политики и практики.

Други от От страната и света

Условна присъда и глоба получи 22-годишен, изтеглил почти 3000 лв. с чужда банкова карта

Окръжният съд в Добрич одобри споразумение, по силата на което 22-годишен обвиняем се признава за виновен в това, че на 3 октомври 2023 г. в Балчик и Варна, при условията на продължавано престъпление

"Титан" ще продължи да чисти 6 района в София, но за 209 лв. на тон за сметосъбиране

Васил Терзиев: Осигурихме сметосъбирането и снегопочистването в тях до провеждане на нов конкурс. Единственото важно е софиянци да получат добра услуга на добра цена Столична община подписа

Токът за бизнеса утре поевтинява с 15 процента

При средна цена от 215,63 лева (без ДДС) за мегаватчас e търгувана днес електроенергията на Българската независима енергийна борса (БНЕБ) в пазарен сегмент "Ден напред"

Арестуваха мъж, разпространявал порно с деца в София

Задържаха мъж за разпространение на порнографски с деца материали в София, съобщиха на брифинг на СДВР. "IP адрес в интернет се използва за споделяне на файлове с порнографско съдържание

Задържаха 121 ролки коркофан с логото на защитена марка край Видин

Задържаха 121 ролки с коркофан – филтърна хартия за цигари, носещи логото на защитена търговска марка при проверка в района на Видин, съобщиха от Агенция "Митници"

>