САЩ: Ще се съобразим със съюзниците в НАТО при решението за изтегляне от Афганистан

23.03.2021 10:33
Американският държавен секретар Антъни Блинкън. СНИМКА: РОЙТЕРС

При взимането на решение за изтегляне от Афганистан САЩ ще се съобразят с мнението на съюзниците в НАТО. Това заяви американският държавен секретар Антъни Блинкън при пристигането си в централата на алианса за двудневното заседание на външните министри от пакта.

Ще напуснем Афганистан заедно, когато дойде времето за това, добави той. Тук съм, за да чуя мнения. Влязохме в Афганистан заедно и заедно ще напуснем, посочи Блинкън, като отбеляза виждането на президента на САЩ Джо Байдън, че ще бъде трудно изтеглянето да се осъществи до 1 май, както настояват талибаните, посочва БТА. 

Блинкън добави в отговор на въпрос на пресконференция, че ще потвърди пред германския външен министър Хайко Маас становището на САЩ срещу разширяването на газопровода "Северен поток". Очаквам въпросът да бъде част от разговорите с Маас и ще повторя мнението на президента Байдън, че газопроводът е нещо лошо за Европа и за САЩ, противоречи на целите за енергийна сигурност, насочен е срещу Украйна, Полша и други страни, добави Блинкън.

Други от От страната и света

Проведе се традиционния благотворителен спектакъл "Българската Коледа" (Снимки)

Завърши благотворителния спектакъл "Българската Коледа", който се състоя навръх Коледа в Народния театър "Иван Вазов". Инициативата се провежда за 23-та поредна година и е под патронажа на държавния

Село Зелено дърво остана без ток в коледната нощ

Малко след 20:15 ч. тази вечер габровското село Зелено дърво остана без ток. Спря и осветлението по улиците на селото. То се намира на пътя между Габрово и местността Узана в Стара планина и трафикът

Зеленски: Разговарях по телефона с американските пратеници Уиткоф и Къшнър

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи днес, че е разговарял по телефона с американските пратеници Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, предаде Франс прес, цитирана от БТА

АПИ: 582 снегорина чистят пътищата, карайте внимателно

582 снегопочистващи машини обработват настилките по републиканските пътища. Работата продължава. Шофирайте внимателно! Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура"

Карети от царските конюшни паркирани в Стара Загора (Снимки)

За царския двор работели първият майстор на файтони у нас Мито Орозов от Враца и синовете му В броя си от събота, 20 декември, вестник "24 часа" разказа подробно за първия производител на кабриолети

>