6 месеца затвор за избягал от общежитието в Бойчиновци преди Нова година

17.03.2021 11:30 Камелия Александрова
СНИМКА: Pixabay

Районен съд – Монтана одобри постигнатото споразумение между Районна прокуратура и защитата на обвиняемия Г.Т.Ч. за наказание 6 месеца „Лишаване от свобода“ за бягство от общежитие към Затвора в град Враца.

На 29.12.2020 г. около 16.55 ч. 23 годишният затворник Г. Т. Ч., който изтърпявал наказание 1 година „Лишаване от свобода” за извършен от него грабеж, прескочил оградата на Общежитието от закрит тип в Бойчиновци при Затвора - Враца.

Беглецът веднага бе обявен за национално издирване от Главна дирекция „Национална полиция“ и на 1 януари 2021 г. бе открит и заловен в дома на свой роднина в село Борован. Пред съда Г. Т. Ч. от Борован - с начално образование, безработен, неженен – живущ на семейни начала, осъждан, се призна за виновен за бягството от общежитието към Затвора – Враца и заяви, че доброволно подписва споразумение за наказание 6 месеца „Лишаване от свобода“, които да изтърпи ефективно при първоначален „строг“ режим.

Г. Т. Ч. трябва да плати по сметка на ОД на МВР – Монтана направените по водене на делото 175.65 лева разноски за изготвяне на видео-техническа експертиза.

Определението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.

Други от От страната и света

Мая Манолова: Сканиращите машини не спират контролирания вот

Машините дават най-точния резултат, когато не са само принтери, и това го доказаха изборите през последните години. Някои политици не си мерят приказките, ако наистина имаше "ала-бала"

Георг Георгиев: Не можем да оставим държавата на пауза, няма как да абдикираме от функциите си

"Научили сме се да работим във всякакви хипотези. Работата до момента, който трябва да бъде вършена, ще бъде вършена. Конституцията не прави разлика между правителство и правителство в оставка

Първан Симеонов: Ако каца, за президента ще е най-добре да е точно преди изборите. А най-удобно - лятото

Учредената в Несебър партия "3 март, която твърди, че приема президента Румен Радев за неформален лидер, прилича на нещо средно между отровен двойник и заблуждаваща маневра

Зелен билет и днес заради мръсния въздух в София

Заради прогнозата за образуване на мъгли и днес, и вероятността от задържане на фини прахови частици във въздуха - в София отново ще се пътува в градския транспорт със Зелен билет на цена от 1 лев

Тома Биков: Никой няма да изкара 121 депутати на изборите, дори Радев

"Вече много пъти ходим на консултации при г-н Радев, през последните месеци и дори години се обсъжда президентската партия - тези консултации преминават формално

>