Ресторантите, кината и театрите в Букурещ отварят от понеделник

22.01.2021 16:23
СНИМКА: Pixabay

Ще работят с 30 процента от капацитета си

Префектът на Букурещ Траян Бербечану съобщи днес, че е взето решение от понеделник да бъдат облекчени някои от ограничителните мерки, въведени заради пандемията от COVID-19, съобщава Аджерпрес.

Той заяви, че ресторантите, баровете и кафенетата ще работят в интервала 6.00-21.00 часа с максимум 30 процента от капацитета си, предаде БТА.

"В Букурещ днес беше регистрирано ниво на заразяване от 2,52 на хиляда жители. За трети пореден ден нивото е под 3 на хиляда, което от законова гледна точка изискваше на свикаме Градския комитет за извънредни ситуации, да анализираме ситуацията и да вземем решение", заяви той.

По думите му комитетът е решил от 25 януари да влезе в сила облекчаване на част от мерките.

"Ресторантите, баровете и кафенетата ще функционират в интервала 6.00-21.00 часа с максимум 30 процента от капацитета си и при спазване на всички определени от закона мерки", посочи Бербечану.

Същите правила се отнасят и за театрите, кината, залите за представления и игралните зали, добави префектът на Букурещ.

По-рано днес министерството на здравеопазването призова Градския комитет за извънредни ситуации да отложи разхлабването на ограничителните мерки, след като в столицата бяха потвърдени два случая на новия, по-силно заразен щам на коронавируса.

Други от От страната и света

Половин милион са напуснали Камбоджа заради конфликта с Тайван

Граничният спор между Камбоджа и Тайланд е довел до разселването на над 500 000 души от камбоджанска страна през последните две седмици, съобщи Министерството на вътрешните работи в Пномпен

Време и пари за нови машини няма, сегашните май остават, хартията - също

60 депутатски гласа плюс Румен Радев зад идеята да се гласува изцяло на устройствата, но да им се броят контролно разписките За Борисов вече било без значение

Православен календар за 22 декември, вижте кои са имениците днес

Св. вмчца Анастасия Св. Анастасия била дъщеря на знатен и богат римлянин. Тя оставила светския живот, за да се грижи за бедните и затворниците, да облекчава участта на страдащите в името на Христа

Персонален НОИ от "24 часа": Аспирантурата се зачита за трудов и осигурителен стаж

“24 часа” и седмичникът за втората половина от живота “Клуб 100” имат кампания в помощ на читателите си - персонализиран консулт с помощта на експертите на Националния осигурителен институт

Само в "24 часа" на 22 декември: Вече не можем да произведем това, което яде българинът

Само в "24 часа" на 22 декември: България вече не произвежда основните си храни - въпросът е на национална сигурност, затова трябва държавата да влезе със стимули

>