ЕК се въздържа от мнение дали Тръмп е престъпник

13.01.2021 13:52 Николай Желязков, БТА
Жан Аселборн СНИМКА: Ройтерс

Властите в САЩ са тези, които могат да преценят, дали президентът Доналд Тръмп е престъпник, както твърди външният министър на Люксембург Жан Аселборн, а не ЕС. Това посочи днес говорител на Европейската комисия в отговор на въпрос дали споделя оценката на Аселборн.

Многократно сме изразявали вяра в системата за върховенство на закона в САЩ, добави говорителят. Трудностите, които среща страната, би трябвало да бъдат преодолявани със средствата, предвидени по закон, допълни той.

След щурма на Капитолия миналата седмица люксембургският външен министър определи Тръмп като престъпник и подпалвач заради картините с насилие. Държавният секретар на САЩ Майкъл Помпео отмени снощи обявено предварително посещение в централата на НАТО в Брюксел и в Люксембург тази седмица с оправданието, че ще бъде много зает около предаването на властта във Вашингтон след броени дни.

Други от От страната и света

35-годишен отива в затвора за 3,6 г. за държане и продажба на марихуана и метамфетамин

Наказание лишаване от свобода за срок от 3 години и 6 месеца при първоначален ,,строг режим" ще изтърпява 35-годишен мъж, след като Окръжният съд в Добрич одобри споразумението, постигнато между него

Откриха ремонтиран старчески дом в Главиница

„Всички 81 държавно финансирани домове за възрастни хора се ремонтират. Това е 12-ият дом, който откриваме след цялостен ремонт. Тези 48 души, които са тук

Кръщават на Тери Пратчет улица в София

Улица на името на Тери Пратчет ще има вече в София. На световноизвестния британски писател ще бъде кръстена безименна улица в столичния квартал "Манастирски ливади - изток"

Броят на болните от грип във Велико Търново намалява, малките са най-засегнати

В последната седмица на януари общата заболеваемост от грип и ОРЗ за област Велико Търново, оценена чрез системата за сентинелно наблюдение, е 117,12 на 10 000 души население спрямо почти 128 на 10

Полиция още не е влязла в хижата с трите тела, загиналите били планински рейнджъри

Полицията все още не е влязла в хижата край Петрохан, където има трима мъртви. Причината е в трудния терен, чака се специален транспорт. Според сигнала в хижата има три тела, както и оръжие

>