Без карантина в провинцията Северен Рейн-Вестфалия за идващите от България

11.12.2020 17:09
СНИМКА: Pixabay

Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия вече няма да изисква 10-дневна карантина от пристигащите от България, съобщават от МВнР.

В сила остава задължението за онлайн регистрация преди пътуването, като местните здравни служби могат да поискат от пристигналите лица да представят негативен тест за коронавирус, направен не по-късно от 48 часа преди пътуването, или да направят такъв след пристигането си.

На интернет адрес https://www.einreiseanmeldung.de всички, пътуващи от рискови региони за Германия, са длъжни да попълнят онлайн формуляр и да носят със себе си копие на потвърждението за направената регистрация. Изключение от изискването за регистрация се прилага само в случаите на трансгранични пътувания с престой в провинцията под 24 часа.

По информация на Генералното ни консулство във Франкфурт промяната на режима на влизане на територията на федералната провинция Северен Рейн-Вестфалия е вследствие на решение на Върховния административен съд в гр. Мюнстер, съгласно което пристигащите от рискови региони вече не подлежат на задължителна 10-дневна карантина.

Припомняме, че от 1 ноември Германия обяви цялата територия на България за рисков регион.

Съветваме българските граждани, планиращи пътуване в Германия, да следят актуалните указания за възможностите за пътуване и безопасност в отделните федерални провинции.

При необходимост от съдействие българските граждани могат да се свържат с дипломатическите ни мисии в Германия на следните телефони:

- Посолство на Република България във Берлин: +49 30 201 09 22;

- Генерално консулство на Република България във Франкфурт: +49 69 509278 1320, +49 69 509278 13 10;

- Генерално консулство на Република България във Мюнхен: +49 89 171 176 14; +49 89 171 176 15, +49 172 888 10 56.

Други от От страната и света

Разследват Юлиян Картофа с пътната помощ за присвоени коли, в разпит той говорил срещу Кандев (Обзор)

Главният секретар на МВР пита прокуратурата дали ползват осъждани за показания срещу него  Отговориха, че разследват АПИ, не служители на МВР Главният секретар на МВР Георги Кандев и бизнесменът

Борисов събира ГЕРБ в Пловдив за анализ на изборния срив и план за вдигане на партията (Обзор)

Лидерът избра да е депутат от Пловдив, за да влезе от София Лъчезар Иванов, а не джензито Петя Петкова Кметът на Стара Загора Живко Тодоров - отговорник за структурите

Асен Василев даде мандата на ДСБ, “Да, България” поиска коалиционно споразумение и вече без квоти в листите (Обзор)

Заради сегашните “дефицити” заговориха за вливане на трите формации в единна партия Манол Пейков остана извън парламента, акад. Денков вкара човек на ПП в София 20 депутатски места за “Демократична

Убиецът на Милен Цветков излиза от затвора

Само след една година След приспадане на ареста и добро поведение Кристиан Николов ще бъде свободен Убиецът на Милен Цветков - Кристиан Николов, излиза от затвора догодина, установи "България Днес"

Камери заснели инцидента с падналото от парапет дете, записите са предоставени на МВР

Столичната община оказва пълно съдействие на МВР. Записите от общинските камери, които са заснели инцидента, са предоставени на полицията. Това заявяват в позиция, изпратена до медиите

>