Дисни разширява вселените на "Марвел" и "Междузвездни войни"

11.12.2020 07:20
СНИМКА: pixabay

Развлекателният конгломерат Уолт Дисни (Walt Disney) обяви мащабно разширяване на франчайзите "Марвел" и "Междузвездни войни" по стрийминг платформата Дисни+ (Disney+), предадоха световните агенции, цитирани от БТА. 

Концернът планира да пусне 10 нови сериала във всеки от двата франчайза през идните няколко години, както и 15 игрални, анимационни и произведени от Пиксар (Pixar) сериала, както и 15 филма, чиято премиера ще бъде директно на стрийминг платформата.

На виртуална презентация главният изпълнителен директор Боб Чапек съобщи, че абонатите на Дисни+ вече са достигнали 86,8 милиона спрямо 74 милиона миналия месец. Услугата силно надмина очакванията, достигайки тази цифра едва 13 месеца след пускането си през ноември 2019 година.

Дисни+ получи тласък от успеха на "Мандалорианецът" - спиноф на сагата "Междузвездни войни", посветен на приключенията на ловеца на глави Дин Джарин и Детето, по-известно сред феновете като "Бебето Йода". Сега Дисни обяви, че планира два спинофа на сериала - "Рейнджърите на Новата република" и "Асока".

Режисьорката на "Жената чудо" Пати Дженкинс ще режисира и следващия филм от франчайза - "Rogue Squadron", който се очаква да излезе по кината до края на 2023 година.

Сред проектите на конгломерата са сериал, чието действие да се развива преди събитията в "Красавицата и Звяра", анимационен сериал "Моана", римейк на "Трима мъже и едно бебе" със Зак Ефрон, както и шоу със семейство Кардашиян, уточнява АП.

Други от От страната и света

АП: Назначаване на Кевин Уорш начело на Федералния резерв няма бързо да намали лихвите

Президентът на САЩ Доналд Тръмп ясно заяви, че очаква неговият избор за президент на Управлението за федерален резерв (УФР) бързо да понижи лихвените проценти след встъпването си в длъжност

С отпечатък от дланта на учителя Тео започна феста "Семе българско" в Севлиево

Тазгодишното издание на националния фестивал „Семе Българско" в Севлиево бе открито в парк „Казармите" в града и ще продължи и утре. На откриването присъстваха кметът на Община Севлиево д-р Иван

Японска вишна, лирово дърво и индийски люляк ще красят улици и паркове във Велико Търново

Над 150 дървета и повече от 300 броя храстовидна растителност и многогодишни цветя за засадени от началото на пролетта във Велико Търново в първия етап на пролетното залесяване, съобщиха от общината

Манол Пейков: Където и да се озова, ще продължа да руша стени. И да строя мостове

В едно може да сте сигурни, обаче – където и да се озова, ще продължа да руша стени. И да строя мостове. И ще ме разпознаете я по мириса на прясна вар, я по трясъка на нечие рухнало его

Над 200 участници във веломаратона "Благоевград на две колела"

Над 200 малки, големи и по-големи велосипедисти се включиха в третото издание на веломаратон „Благоевград на две колела" тази сутрин. Много енергия, емоции и усмивки изпълниха площад „Георги

>