Освободиха турския кораб, задържан от силите на Хафтар

10.12.2020 16:55
СНИМКА: Pixabay

Турски кораб, превозващ лекарства, който бе задържан на 5 декември в Средиземно море от сили, лоялни на Халифа Хафтар, е бил освободен, съобщи турският телевизионен канал СиЕнЕн-Тюрк.

.

Товарният кораб е плавал под флага на Ямайка, но според сведенията собственикът му е турчин. Според милицията на Хафтар, която бе задържала кораба, съдът е навлязъл в забранен район, не е откликнал на инструкциите и не се е изтеглил на пристанището Рас ал Хелал, предава БТА.

По-рано тази седмица Анкара осъди задържането на кораба и заяви, че на плавателния съд трябва да бъде разрешено да продължи за Западна Либия, като в противен случай заплаши с ответни мерки.

Турция подкрепя международно признатото Правителство на националното съгласие /ПНС/ на Файез Сарадж в Либия. Турската подкрепа за правителство на Сарадж му позволи да отблъсне 14-месечна офанзива срещу Триполи на силите на влиятелния в Източна Либия командир Халифа Хафтар.

Базираната в Източна Либия Либийска национална армия обяви днес, че е освободила турски кораб, който бе задържала близо до пристанищния град Дарна, предаде Ройтерс.

Други от От страната и света

Бизнесът на видеоигрите може да генерира печалба от $22 млрд. благодарение на ИИ

Усъвършенстваните инструменти за изкуствен интелект могат да помогнат за намаляване на разходите за разработка на видеоигри почти наполовина, благодарение на което създателите им да генерират печалби

Русе отбеляза 100-годишнината на Българския хоров съюз с тържествен концерт

С тържествен концерт в зала „Филхармония" бяха отбелязани 100 години от създаването на Българския хоров съюз. Събитието е част от програмата на националната инициатива „България пее" 2026 и се

Спорите на антракса оцеляват в почвата до 100 години

Болестта не се предава от човек на човек - заразата изисква директно навлизане на спори в организма, не се разпространява чрез кихане или социален контакт

Проф. Пламен Киров: ПП-ДБ няма да искат премахване домовата книга, ако Илияна Йотова остане президент

Струва ми се, че ПП-ДБ няма да бъдат заинтересовани да премахнат домовата книга, ако Илияна Йотова остане президент. Това заяви пред БНТ бившият конституционен съдия проф. Пламен Киров

Гладък асфалт и пренаредени павета във Велико Търново за Giro D'Italia

Реконструкцията на паважната настилка на площад "Цар Асен I" напредва. Паралелно с това е положен цялостен нов асфалтов слой на улица "Никола Пиколо", както и на голяма част от улица "Св

>