Орбан: Полша ни подкрепя в спора с Брюксел за бюджета на ЕС

26.11.2020 19:04
Унгарският премиер Виктор Орбан СНИМКА: Ройтерс

Унгарският премиер Виктор Орбан днес каза, че неговата страна е получила подкрепата на Полша в продължаващия спор относно искането на ЕС към страните членки да спазват върховенството на закона, защото в противен случай ще изгубят европейски бюджетни средства, предаде Ройтерс.

Орбан заедно с полския премиер Матеуш Моравецки заяви, че настоящото предложение на ЕС за обвързване на бюджета със спазването на върховенството на закона е неприемливо за Будапеща и за Варшава, предаде БТА.

Двете страни ще сформират тандем в дебатите по въпроса, след като наложиха съвместно вето на бюджета на ЕС за идните седем години. Орбан определи това вето като легитимно средство в спора на Будапеща и Варшава с Брюксел.

От своя страна Моравецки определи механизма на ЕС за обвързване на бюджета с контрола за съблюдаване на върховенството на закона като лошо решение, което застрашава ЕС от разпад в бъдеще, предаде ТАСС. 

Други от От страната и света

Българка, работила за фалиралата авиокомпания в САЩ: Цените на самолетните билети още ще поскъпнат

Миряна разбира, че остава без работа след 5 години като стюардеса В „Спирит Еърлайнс" се води една от най-мразените компании в Америка, поне така аз съдя от всички коментари онлайн

Републиканци зоват Тръмп да пренасочи 5000 US войници от Германия към Източна Европа

Изтеглянето им изобщо от континента ще даде погрешен сигнал на Путин “Изтеглянето на войски от Европа ще даде погрешен сигнал на Владимир Путин”, предупредиха двама висши републиканци от Конгреса на

Иван Демерджиев: Ако ми бъде предложено да стана министър на вътрешните работи ще приема

Ако ми бъде предложено да стана министър на вътрешните работи, аз ще приема и ще поема тази отговорност. Това каза в предаването „120 минути" по BTV Иван Демерджиев от „Прогресивна България"

Възстановено е движението при 6 км на Северната скоростна тангента в посока Ботевград

Възстановено е движението при 6 км на Северната скоростна тангента в посока Ботевград, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура". Поради тежка катастрофа по-рано днес движението беше

Инж. Петко Динев: Отиването ми в Америка беше с идеята да стана докторант по физика

„Моята идея с отиването в Америка беше да стана докторант по физика. Стана по-бързо от очакваното, защото там имаше лаборатория на НАСА. Представих им се с моя развален английски и ме взеха"

>