Мексиканският президент засега няма да поздрави Байдън

08.11.2020 17:02
Мексиканският президент Андрес Мануел Лопес Обрадор СНИМКА: Ройтерс

Мексиканският президент Андрес Мануел Лопес Обрадор заяви вчера, че няма да поздрави Джо Байдън за победата му на американските президентски избори, докато не бъдат решени всички правни въпроси във връзка с изборите, предаде ДПА.

Световни лидери отправиха поздравления към Байдън и избраната за вицепрезидент Камала Харис, часове след като американски медии, сред които трите основни телевизии и авторитетната информационна агенция Асошиейтед прес обявиха, че Байдън печели президентските избори, предава БТА. 

Лопес Обрадор обаче заяви на пресконференция, че ще се въздържи от отправяне на поздрави към Байдън, докато всички юридически въпроси във връзка с изборите не бъдат решени. "Не искаме да действаме безотговорно", изтъкна мексиканският президент.

Лопес Обрадор каза още, че Мексико има добри отношения както с Байдън, така и с американския президент Доналд Тръмп, който според Лопес Обрадор "изпитва голямо уважение към нас".

Американският президент Доналд Тръмп не признава поражение на президентските избори и заяви, че са допуснати значителни изборни нередности.

Президентът републиканец заяви, че ще води съдебни битки във връзка с изборите.

Други от От страната и света

Само в "24 часа" на 3 януари: 2026 г.: ядем не от глад, а за да останем млади и здрави - съботен очерк

Само в "24 часа" на 3 януари четете: 2026 г.: ядем не от глад, а за да останем млади и здрави - съботен очерк Мръсните тайни на БГ историята: Как Ботев единствен мина Дунава

Тръмп: Крия с грим синини по ръцете си - пия много аспирин

Лекарят му твърди, че е в отлично здраве, но служители го издадоха, че не чува добре Американският президент Доналд Тръмп призна, че приема почти два пъти над позволената от лекарите доза аспирин

Кукери гониха злите сили пред Царевец

Кукери наричаха за здрава, чиста и благодатна година във Велико Търново! Пред Царевец те изпълниха характерните за Сурва древни и мистични обреди за прогонване на злото

НАП установи неправомерно увеличение на цената на билет в градския транспорт в Бургас

Установено е икономически необосновано увеличение на цената на билета на фирма за обезпечаване на линиите на градския транспорт в Бургас. Това съобщиха от Националната агенция по приходите (НАП) в

Бойко Борисов: Всички прекалиха, самонадеяността свали правителството

Ако политиците не се изчистят от самонадеяност, хората ще ги изчистят, казва лидерът на ГЕРБ Падането на правителството не е резултат от протестите, а от самонадеяност

>