Редуцирани са разрешените обеми за питейно-битово водоснабдяване за 2 язовира

06.11.2020 16:45
Язовир "Камчия"

Редуцирани са разрешените водни обеми за питейно-битово водоснабдяване за два язовира - "Камчия" и "Тича" в съответствие с реално използваните води през предходните месеци, с цел акумулиране на обем. Това е отбелязано в месечния график на комплексните и значими язовири, които управлява Министерството на околната среда и водите /МОСВ/.

Четири са водните съоръжения за питейно битово водоснабдяване, които са със завирен обем под 50 процента - "Асеновец", "Ястребино", "Тича" и "Камчия".

За язовирите "Белмекен" и "Доспат" в графика е поставено условие, водите от водохващанията на събирателните деривации да се изпускат за оводняване на речните русла и за ползване от населението, като в зависимост от изменението на хидрометеорологичната обстановка се разрешава да се включват и изключват събирателните деривации и/или водохващания от тях.

През зимния сезон не по-малко от 30 на сто от водния ресурс, постъпващ от река Тунджа в язовир "Копринка", ще бъде насочван по река Тунджа към язовир "Жребчево".

Други от От страната и света

Българите, присвоили 53 млн. британски паунда обезщетения, ще върнат само 2 млн.

А според прокурорите действителната открадната сума е доста по-голяма от 53 млн. паунда Българската банда, стояща зад най-голямата измама с обезщетения във Великобритания

На 3 януари продължава записването на участници в ритуала по хвърляне на Богоявленския кръст в Русе

Записването за участие в ритуала по хвърляне на Богоявленския кръст ще се извършва и на 3 януари (събота) от 9 до 14 часа в Катедралния храм „Света Троица"

Бебе на 52 дни е най-малкият сурвакар в Петрич

Бебе на 52 дни е най-малкият участник в станчинарски игри "Сурва" – 2026 в Петрич. Това съобщава общината във фейсбук. Името на бебето е Теодор Милушев

“Кауфланд” зареди с по 1 тон банкноти и монети всеки магазин

Рано сутринта на 2 януари клиент плати баничка със 100 лева, за да се сдобие с европейска валута от рестото Половината плащания във веригата вече са безкешови По 1 тон евробанкноти и евромонети са

Втори трус на 11 км от Благоевград

Второ земетресение за днес разлюля край Благоевград, стана ясно от данни на НИГГГ-БАН и Европейския средиземноморски сеизмологичен център.  Трусът е с магнитуд 3,1 според БАН и 3

>