Шампионът от Антверп влезе в основната схема на Sofia Open

25.10.2020 20:19
Юго Юмбер ликува на корта в Антверп.

Влезлият в основната схема на Sofia Open 2020 Юго Юмбер стана шампион на турнира в Антверп. Във финала 22-годишният французин спечели с 6:1, 7:6 битката с друг участник в София – австралиеца Алекс де Минор. През януари в Оуклънд Юмбер спечели първата титла в кариерата си, а преди да дойде в България, вече завоюва и втора. Юмбер ще започне новата седмица с най-високата си позиция в световната ранглиста – №32. През 2020-а има още полуфинал в Делрей бийч и четвъртфинали в Хамбург и Ню Йорк.

Фабио Фонини бе принуден да се оттегли от участие на Sofia Open 2020. Италианецът бе диагностициран с COVID-19 миналия понеделник и няма да успее да се възстанови за последния в календара на АТП за 2020 г. турнир от сериите 250.

Списъкът с участниците на Sofia Open 2020 не само е най-силният в историята на турнира. Това е най-впечатляващата селекция изобщо в турнир от категория 250 на АТП от близо четири години насам. Ясни са имената на 19 от звездните участници в основната схема на петото юбилейно издание на Sofia Open, което ще се проведе от 7 до 14 ноември в „Арена Армеец“. Диего Шварцман, Гаел Монфис, Денис Шаповалов, Роберто Баутиста Агут, Пабло Кареньо Буста, Карен Хачанов, Милош Раонич, Феликс Оже-Алиасим, Душан Лайович, Каспер Рууд, Борна Чорич, Тейлър Фриц, Алекс де Минор, Филип Краинович, Ян-Ленард Щруф, Николоз Басилашвили, Кей Нишикори, Кевин Андерсън и Юго Юмбер успяха да влязат в звездната компания, която ще спори за титлата в София.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив