БСП "Триадица": Няма напуснали 40 социалисти, не повече от 7-8 са

17.10.2020 20:28

Тиражираната във Фейсбук информация за напуснали 40 социалисти от БСП „Триадица“ е невярна, не повече от 7-8 души са, заяви днес председателят на организацията Диана Тонова, цитирана от пресцентъра на БСП.

"Съгласно Устава на БСП, членството в партията се прекратява по собствено желание, заявено писмено пред основната партийна организация /ОПО/, което се констатира на събрание. Проведох разговор с няколко от членовете на ОПО, от който се установи, че събрание не е провеждано, не е налице и писмено заявление за напускане от нито един от членовете му. Самата организация, чийто председател е Александър Вачев наброява около 17 човека, част от които /4-5 човека/ са членове на семейството му, записани малко преди 31.12.2019г., предполагам, за да се увеличи броят на делегатите от ОПО-то на Районната конференция", обясни Тонова.

Тя отбелязва, че една част от членовете на организацията не са знаели нищо вчера и са заявили, че остават членове на БСП. "Не повече от 7-8 реални членове на РПО на БСП "Триадица", очевидно под въздействието на Александър Вачев, който беше застъпник на Красимир Янков по време на прекия избор за председател на БСП, явно възнамеряват да напуснат. Това ще стане факт, след като се проведе събрание, затова казах, че информацията, освен невярна е и манипулативна. Когато получим протокола от събранието на ОПО, тогава ще се знае дали и колко членове ще напуснат партията", пояснява Диана Тонова.

"Отговорно заявявам, че БСП "Триадица" е единна и сплотена организация, което проличава и по голямото мнозинство, с което се приемат решенията на РС. Жалко е, когато членове на партийната организация, заради неудовлетворени лични амбиции, се стремят да вредят на доброто име на БСП в обществото. Тази кампания, която неуспели кандидати подеха в медиите вече има обратен отрицателен знак, защото в последните дни консолидира силно реалните и действащи членове на нашата организация, а мисля и в национален аспект също", завършва председателят на БСП "Триадица".

Други от От страната и света

23 см сняг наваля във Враца, жълт код за студ в 10 области

23 см сняг е навалял във Враца тази сутрин по данни на НИМХ.  Има данни за скъсани от тежестта на снега и леда кабели във фейсбук групата „Враца кажи на кмет и община"

51 пожара на Коледа, няма жертви

Противопожарните служби са ликвидирали общо 51 пожара в страната за изминалото денонощие, реагирали са на 187 сигнала за произшествия, съобщава на сайта си Главна дирекция "Пожарна безопасност и

Българският патриарх ще отслужи литургия в храма „Св. Георги Победоносец" в Истанбул

Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей ще съслужат заедно в тържествена света литургия в храма „Св. Георги Победоносец", в истанбулския квартал „Фенер"

5-10% увеличение на млякото очакват от бранша

5-10 процента увеличение на цените на млякото и млечните продукти, очаква Владислав Михайлов, един от шефовете на млекопреротвателите в България по Нова тв И това е само от цената на тока

Персонален НОИ от "24 часа": Купеният стаж не е действителен и не може да допълни липсващи години

"24 часа" и седмичникът за втората половина от живота "Клуб 100" имат кампания в помощ на читателите си - персонализиран консулт с помощта на експертите на Националния осигурителен институт

>