Полша регистрира рекордно увеличение за денонощие на заразените с коронавирус и на починалите

14.10.2020 12:32
СНИМКА: pixabay

Полша регистрира през последното денонощие рекорд на заразените с новия коронавирус и на починалите, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Агенцията отбелязва, че това е станало на фона на предупрежденията на лекари, че здравната система на страната започва да се претоварва.

За изминалите 24 часа в Полша са били установени 6526 нови случая на коронавирус. 116 човека са починали, съобщи полското министерство на здравеопазването в Туитър.

В Полша, чието население е 38 милиона души, от началото на пандемията има 141 804 потвърдени случая на коронавирус и 3217 починали.

Здравното министерство посочи, че към днешния ден пациенти с Ковид-19 заемат 6084 болнични легла. 467 от болните са на апаратно дишане.

Ден по-рано бройките са били съответно 5669 и 421.

Други от От страната и света

Витлеемската звезда: Комета или парад на планети в линия?

През 1614 г. Кеплер пръв допуска съвпадение на Юпитер и Сатурн, днес учен на НАСА чрез древни китайски хроники разгадава внезапното застиване на светилото над плевнята Как се е появила Витлеемската

Брюксел удържа 10% и от третия транш по плана заради КПК, Борисов вече твърдо за закриването й (Обзор)

Лидерът на ГЕРБ гневен от искането на антикорупционния орган ОИК - Варна, да отстрани кмета Благомир Коцев, тя не събра кворум да заседава България губи 10% и от третия транш по плана за

Преди еврото банките препълнени с левове – само за месец са внесени 2,9 млрд. лв. (Обзор)

БНБ предупреди финансовите институции за риск от лоши кредити, удължава  предпазния буфер от 2% до началото на 2027 г.  Броени дни преди въвеждането на еврото банките се препълниха със свежи левове

Самолет се разби край Анкара, на борда е бил либийският военен началник (Видео)

Бизнес самолет, превозващ началника на Генералния щаб на Либия, се е разбил край Анкара във вторник вечерта, след като е подал сигнал за авария, потвърдиха турски официални лица

Вдигнаха цената на водата, но няма да е от 1 януари, а по-късно (Обзор)

Само в столицата и в няколко малки градчета имат свободата да коригират  стойността още сега, в София ще е с 11,8% Цената на питейната вода в цялата страна се увеличава средно с около 4%

>