“Ботев” развенча супершампиона “Локо” и взе битката за Пловдив

09.08.2020 20:51
Капитанът на “Ботев” Тодор Неделев ликува на фона на разочарования Диниш Алмейда от “Локомотив”, след като преди миг е открил резултата във футболната битка за Пловдив от първия кръг на новото първенство. СНИМКА: SPORTAL.BG

Неделев и Атанас Илиев донесоха успеха на “жълто-черните” с 2:0

“Ботев” надигра и развенча супершампиона “Локомотив”, печелейки с 2:0 пловдивското дерби от първия кръг на новия сезон в Първа лига.

Тодор Неделев и Атанас Илиев отбелязаха по един гол и имаха ключово отиграване в ситуацията преди гола на другия, за да се стигне до 2:0.

“Жълто-черните” започнаха по-активно от първите минути на мача в Коматево. В 3-ата мин Иван Бандаловски стреля с глава от границата на вратарското поле, но Мартин Луков не позволи на топката да влезе във вратата. Тепърва обаче стражът на “черно-белите” го чакаше и много работа, и разочарования.

В 9-ата мин звездата на “Ботев” Тодор Неделев, който остана в тима въпреки офертата от “Трабзонспор”, откри резултата. След изпълнение на тъч отляво топката стигна на границата на наказателното поле в Атанас Илиев, който я запази, а връхлитащият Неделев я пое и я прати с премерен удар в противоположния ъгъл на Луков - 1:0.

“Ботев” изглеждаше по-добре, а пред “Локо” и лидера му Димитър Илиев се откри една-единствена възможност, блокирана от младия защитник на “канарчетата” Станислав Работов.

Втората част започна с шанс за “смърфовете”, но Бирсент Карагерен не успя да преодолее вратаря Янко Георгиев.

В 55-ата мин Тодор Неделев изведе отлично Атанас Илиев срещу Луков, но стражът на “Локо” изби с крак. От последвалия ъглов удар обаче капитанът на “Ботев” центрира и този път се превърна в асистент на Илиев, след като дошлият от “Монтана” нападател стреля с глава и матира Луков - 2:0. (24часа)

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив