Протестът в защита на Радев се пренесе пред Съдебната палата

09.07.2020 19:45 Цветелина Стефанова
Протестът в защита на Радев се пренесе пред Съдебната палата Снимка: Цветелина Стефанова

Протест в защита на президента Румен Радев обедини леви и десни и вече час те скандират в негова защита. Тук за първи заедно застанаха лидерът на ДБ Христо Иванов, както и лидерката на БСП Корнелия Нинова , асъщо и Мая Манолова. В обединения фронт срещу властта са и от "Възраждане" и "АБВ".

Протестът мина под прозорците на Министерски съвет и затвори столичния бул "Дондуков". На предни позиции бе Мая Манолова и нейни съмишленици, които са пред плътния полицейски кордон.

Под съпровода на барабани демонстрантите скандираха "Оставка", някои носят български знамена.

Накрая протестът в защита на президента Румен Радев се премести пред прозорците на Съдебната палата.

"Не искаме да търпим произвол. Осъзнаваме, че много повече ни обединява, отколкото ни разделя. Днес не се делим на леви или десни. Днес от едната страна са хората, а от другата са мутрите, каза пред вратите на Съдебната палата адв. Емил Георгиев.

Трябва да действаме заедно и да изринем каскета, призова още той.

Някои от протестиращите призовават хората да блокират и Орлов мост.

Други от От страната и света

Заловиха джебчия, задигнал портфейл с 1500 евро от 83-годишен великотърновец

Полицаите във Велико Търново разкриха кражба на портфейл с пари. Сигнал за случая е получен на 16 март. По данни на тъжителя, същия ден 83-годишен мъж от В

Цената на златото е напът да запише най-сериозната си загуба от 6 години насам

Цената на златото е напът да запише най-сериозната си седмична загуба от шест години насам, след като ескалацията на конфликта в Близкия изток доведе до рязко поскъпване на енергоносителите и охлади

7 евроцента по-скъп дизел у нас спрямо миналата седмица, на някои бензиностанции стига 1,57 евро

Поскъпване на основните горива в края на седмицата, показват данни на платформата Fuelo.   Средната цена на дизела днес е 1,55 евро. В началото на седмицата той е бил 1,50 евро средна цена

Бензинов двигател и за Fiat 600

FIAT разширява гамата на 600 с нова бензинова версия с механична трансмисия. Тази опция за задвижване допълва вече наличните електрически и хибридни версии на модела

Омбудсманът организира среща заради стотиците жалби за високи сметки за ток

Омбудсманът Велислава Делчева организира публична среща на всички заинтересовани страни на тема: „Мерки за ефективна защита на потребителите на електроенергия"

>