"Байерн" за 20-ата срещу "Вицекузен" за първи след 8 изпуснати трофея за 27 г.
"Байерн" срещу "Байер" (Леверкузен) ще е финалът в турнира за купа на Германия, който трябва да се играе на 4 юли в Берлин.
С него трябва да бъде сложен краят сезона в Германия, а тогава тепърва ще продължават повечето първенства в Европа в следствие на принудителната пауза заради коронавируса. Немският футбол бе рестартиран още на 16 май при изключително строги противоепидемиологични мерки.
Във втория полуфинал за купата "Байерн" се пребори за 2:1 срещу гостите от "Айнтрахт" (Франкфурт). Иван Перишич откри резултата за домакините в 14-ата мин. Дани да Коста изравни в 69-ата мин. Головата машина Роберт Левандовски се разписа 5 мин по-късно за крайния резултат.
Така "Байерн" ще спори за 20-ия си трофея в турнира за купата срещу "Байер" (Леверкузен), който удари 3:0 4-дивизионния "Саарбрюкен".
За "аспирините" това е шанс да спечелят първо отличия от 27 г. През този период те се разминаха с 8.