Заведенията на открито в Нидерландия се напълниха с хора

01.06.2020 19:42
СНИМКА: Pixabay

Откритите пространства на заведенията в Нидерландия бързо се напълниха с хора днес, след като баровете и ресторантите получиха разрешение да отворят за първи път от почти три месеца, предаде Ройтерс.

След като броят на новите случаи на коронавирус в Нидерландия намалява през последните седмици, на ресторантите, баровете, музеите, кината и театрите беше позволено да отворят, при положение че спазват строги правила за социална дистанция.

Те могат да приемат наведнъж най-много по 30 клиенти, които трябва да са направили предварителни резервации и да бъдат настанени на маси на разстояние поне метър и половина една от друга, предава БТА.

Предполага се, че клиентите със симптоми на COVID-19 ще бъдат връщани. Не се разрешава повече от двама души от различни семейства да седят на една маса.

Не е определен точният брой на хората, които може да бъдат допускани в откритите части на заведенията, при положение че всички клиенти са заели местата си и масите са на необходимото разстояние една от друга.

Училища, ресторанти, барове, музеи и други обществени места в Нидерландия бяха затворени на 15 март с цел да се ограничи разпространението на коронавируса.

Средните училища ще отворят отново утре, след като миналия месец частично бяха отворени началните училища.

Общественият транспорт, който беше ограничен по време на карантината, възобнови нормалната си работа днес. Всички пътници и обслужващ персонал са длъжни да носят маски на лицата си.

Към днешна дата в Нидерландия има потвърдени 46 545 заразени с коронавирус и 5962 смъртни случая.

Други от От страната и света

„Гардиън“: България влиза в еврозоната на фона на политическо напрежение и руска дезинформация

България се готви да въведе еврото през януари на фона на нови политически сътресения в страната и опасения, че подкрепяна от Русия дезинформация засилва недоверието към новата валута

159 сигнала до пожарната заради силния вятър в страната

За времето от полунощ до 17,45 ч днес екипите на пожарната в страната са участвали в обработването на 159 сигнала, свързани с метеорологичната обстановка

Проф. Николай Овчаров: Годината беше изключително силна за българската археология

Изминалата година беше изключително силна за българската археология, а резултатите вече са видими както за научната общност, така и за обществото. Това заяви проф

Няма пострадали в София от силния вятър

Няма пострадали хора и населени места без електричество на територията на Столичната община заради силния вятър, съобщи за БТА Красимир Димитров, директор на дирекция "Аварийна помощ и превенция"

Кметът Ревански в съболезнование за Бриджит Бардо: Почивай в мир, Белица ще те помни!

Показа ни, че истинската слава не е в прожекторите, а в доброто, което остави след себе си, тъжен е управникът Съболезнователно писмо изпрати кметът на Община Белица Радослав Ревански за жената

>