Взрив на автобус в Сомалия уби най-малко 10 цивилни

31.05.2020 16:29
Взрив на автобус в Сомалия Снимки: Ройтерс

Най-малко 10 души загинаха, а 12 бяха ранени, когато експлозивно устройство се взриви под микробус до сомалийската столица Могадишу, съобщиха от правителството, цитирана от БНТ.

Смъртоносната експлозия е станала близо до село Лафоле по пътя за Могадишу, закъдето пътническият автобус е пътувал рано през деня.

"Най-малко 10 цивилни бяха убити при експлозия в района на Лафоле тази сутрин. Всички загинали са цивилни", се казва в изявление на правителството и се добавя, че жертвите са пътували за погребение.

Свидетели казаха, че микробусът е напълно унищожен и описаха ужасяваща сцена с много тела - разкъсани или изгорени до неузнаваемост.

"На борда имаше повече от 20 души, 10 от тях загинаха, докато останалите са тежко ранени и откарани в болница. Това е ужасна сцена", заяви свидетелят Абдирисак Адан.

Нито една групировка не е поела отговорност за инцидента, но сомалийската групировка "Шабааб“, поддържана от "Ал Кайда“, извършва редовни атаки в и около столицата, като често убива цивилни.

Други от От страната и света

Почина уважаваният д-р Цанко Мичев, изродил хиляди деца във Варна

На 84 години почина д-р Цанко Мичев – дългогодишен акушер-гинеколог и изтъкнат лекар от Варна. Новината бе съобщена от близките му. В дългогодишната си практика той е изродил хиляди деца в района

Главният касиер на БНБ със съвети как да разпознаем фалшивото евро

С какви евробанкноти ще се разплащаме и как да ги разпознаваме? Ценни съвети за работата с новата валута от Нова година даде главният касиер на БНБ Стефан Цветков. "Смарагдовозелено

"Мирър": Ванга предсказва Трета световна война и идване на извънземни през 2026 г.

Баба Ванга отново бе замесена в евентуални пророчества за идната година от британските медии. Според "Мирър" пророчицата твърдяла, че през 2026-а се задава Трета световна война и идване на извънземни

Стоянка и Живка са коледните бебета в пазарджишката болница

Две коледни бебета се родиха в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ – Пазарджик. И двете новородени са момиченца, а двете майки – от Пловдив и Велинград – се казват Елена

Мъж почина на масата, след като се задави със сладкиш на Коледа

Италианец почина на Коледа в компанията на семейството си, след като се е задавил десерт. Той похапвал традиционния италиански сладкиш панетоне - със сушени мандарини

>