Няма да има наказателно разследване срещу Борис Джонсън заради покровителство

21.05.2020 18:21
БОРИС ДЖОНСЪН

Срещу британския министър-председател Борис Джонсън няма да бъде предприемано наказателно разследване дали е предлагал специално покровителство на американска бизнесдама, докато е бил кмет на Лондон, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Независимата служба за поведението на полицията реши да не се започва наказателно разследване за връзки на Джонсън с Дженифър Аркюри.

От службата беше поискано да разгледа въпроса дали има основания Джонсън да бъде разследван за лошо поведение при заемане на обществена длъжност. Той категорично отрича да е извършил нещо нередно.

Лондонските градски власти обявиха, че разследването им за поведението на Джонсън ще продължи, въпреки че сега е изключена възможността за наказателно разследване.

Случаят тръгна от съобщение на в. "Сънди таймс", че Аркюри е получила пари и привилегирован достъп по време на търговски мисии, които Джонсън е ръководил като кмет.

Други от От страната и света

ТЕСТ: Как приемате критиката?

1. Когато някой ви направи забележка за работата ви, вие... А) Изслушвате внимателно и се опитвате да разберете гледната му точка. Б) Започвате да се чувствате леко неудобно

Почина създателят на "Ретро музей" Варна - Цветан Атанасов

Създателят на "Ретро музей" Варна Цветан Атанасов е починал днес след тежко боледуване. Това става ясно от публикация на фейсбук страницата на музея.  Атанасов страдаше от тежка форма на рак на

Министерството на правосъдието на САЩ: Досиетата "Епстийн" не са редактирани в полза на Тръмп

Министерството на правосъдието на САЩ заяви, че не е променяло никакви документи, за да предпази президента Доналд Тръмп, при публикуването на досиетата

Отнеха регистрацията на салона, в който козметичка обезобрази жена с "билков пилинг"

Салонът, в който жена получи втора степен изгаряния, след "билков пилинг", от вчера е с отнета регистрация. За това съобщиха от столичната здравна инспекция

Завършени са още проекта с пари от фонда за местни инициативи на община Монтана

С благовско хоро бе открит новият зелен кът за отдих на хората от село Благово. Той е направен по проект на читалище „Просвета 1921" и е финансиран с 3000 лева от фонда за местни инициативи на община

>