Франция удължава извънредното положение до 24 юли

02.05.2020 16:42
Здравният министър Оливие Веран Снимка: Ройтерс

Френското правителство реши да удължи днес с два месеца, до 24 юли, извънредното санитарно положение, въведено заради епидемията от COVID-19, предаде Франс прес, като се позова на министъра на здравеопазването Оливие Веран.

Извънредното санитарно положение е в сила от 24 март в страната и се предвиждаше то да бъде отменено на 23 май. Но властите са преценили, че това би било преждевременно и че рисковете за ускоряване отново на епидемията ще бъдат големи в случай на рязко преустановяване на текущите ограничителни мерки. Това се посочва в проект на нормативен акт, разглеждан днес от френското правителство, който ще бъде обсъждан в понеделник в парламента, предава БТА.

Текстът посочва по-специално и при какви условия хората, идващи във Франция и заразени с вируса, ще трябва да бъдат поставени под карантина.

В проекта на нормативния акт се говори и за въвеждане на "информационна система", касаеща болните и тяхното обкръжение, като продължителността на тази система ще бъде една година.

Във Франция излизането от изолацията ще започне на 11 май. Днес френският здравен министър заяви, че хората ще трябва да се научат да живеят за известно време с вируса.

Във Франция от COVID-19 починаха 24 594 души, като това са данните от вчера вечерта. Очаква се тази вечер те да бъдат актуализирани.

Други от От страната и света

Брюксел удържа 10% и от третия транш по плана заради КПК, Борисов вече твърдо за закриването й (Обзор)

Лидерът на ГЕРБ гневен от искането на антикорупционния орган ОИК - Варна, да отстрани кмета Благомир Коцев, тя не събра кворум да заседава България губи 10% и от третия транш по плана за

Преди еврото банките препълнени с левове – само за месец са внесени 2,9 млрд. лв. (Обзор)

БНБ предупреди финансовите институции за риск от лоши кредити, удължава  предпазния буфер от 2% до началото на 2027 г.  Броени дни преди въвеждането на еврото банките се препълниха със свежи левове

Самолет се разби край Анкара, на борда е бил либийският военен началник (Видео)

Бизнес самолет, превозващ началника на Генералния щаб на Либия, се е разбил край Анкара във вторник вечерта, след като е подал сигнал за авария, потвърдиха турски официални лица

Вдигнаха цената на водата, но няма да е от 1 януари, а по-късно (Обзор)

Само в столицата и в няколко малки градчета имат свободата да коригират  стойността още сега, в София ще е с 11,8% Цената на питейната вода в цялата страна се увеличава средно с около 4%

БСП подписва с държавата за "Позитано" след десетилетна сага, гарантира си централа за 10 г. напред (Обзор)

След дълги съдебни саги и финансови спорове БСП си гарантира централата на “Позитано” 20 в София на едно от последните заседания на правителството. Във вторник Министерският съвет е приел да остави

>