Финландия с хибридна стратегия за COVID-19

23.04.2020 08:43
Сана Марин Снимка: Ройтерс

Финландия ще възприеме хибридна стратегия за връщане към по-нормален живот, като продължава да се бори срещу разпространението на коронавируса, предаде Ройтерс, като цитира изявление на финландския премиер Сана Марин.

Финландия ще отменя постепенно наложените ограничения, като в същото време ще извършва още повече тестове. Контактите на разболелите се ще се проследяват, а заболелите - изолират и лекуват, подчерта г-жа Марин.

Засега правителството не отменя нито едно от ограниченията, които включват затварянето на училища и обществени места като библиотеките, както и забрана за събирането на повече от 10 души на едно място. Ресторантите ще продават само храна за вкъщи до края на май, предаде БТА.

Следващата седмица правителството ще реши дали училищата могат да се върнат към работа след 13 май. Забраната за организиране на големи събития, където се събират над 500 души, беше удължена до края на юли.

Във Финландия има 4129 случая на заразяване с коронавируса и 149 смъртни случая.

Марин подчерта, че постепенната отмяна на ограничителните мерки е възможно, защото страната е наложила бързо ограничителните мерки, преди вирусът да е причинил и един смъртен случай на финландска територия. Поради това епидемията се развива много контролирано, добави премиерката.

Други от От страната и света

Мартин Димитров: Радев построи кабинета си така, че властта да е в неговите ръце

"Служебният кабинет седеше много по-добре - хора с ангажименти, мерки и реформи в кратък срок, докато сегашният състав не изглежда убедително, по-скоро е направено така

Ники Михайлов за баща си Боби: Липсваш ми всеки ден

Бившият вратар на "Левски" и националния отбор Николай Михайлов отбеляза 40-те дни от смъртта на баща си Борислав Михайлов с емоционално послание. Легендарният страж - герой от САЩ'94

Как се правят грънци и се тъче на стан, показаха на "Занаят фест" в Благоевград

Благоевград се превърна в дом на родни традиции, фолклор и майсторство. На пл. "Македония" за поредна година се провежда „Занаят фест", който обединява майстори от различни краища на страната и дава

Киберполицаи от ГДБОП задържаха изпращачи на фишинг съобщения от името на МВР (Видео)

Киберполицаите на ГДБОП задържаха изпращачи на фишинг съобщения от името на МВР, институции и куриерски компании В компютърните конфигурации са открити множество данни за престъпната

Малко лисиче заседна в пречиствателна шахта в Ихтиман

Малко лисиче заседна в пречиствателна шахта в Ихтиман. За това съобщи във фейсбук Валери Фол. Ето какво пише тя с молба за помощ: "Лисиче в беда! В шахта на територията на Пречиствателната станция за

>