Първи случай на лекар, починал от COVID-19 в Румъния

22.04.2020 12:06

Румънското здравно министерство съобщи, че 62-годишен лекар от южния окръг Констанца е починал вчера от Ковид-19, съобщава телевизия Диджи24.

Лекарят със специалност "Вътрешна медицина" работел в Окръжната болница в Констанца до 6 април, когато напуснал, предава БТА.

Ден по-късно проявил симптоми и бил диагностициран с Ковид-19. Първоначално бил настанен в Болницата за инфекциозни болести в Констанца, но след влошаване на състоянието му на 11 април бил прехвърлен в Болницата за инфекциозни болести "Матей Балш" в Букурещ, където починал на 21 април.

Според здравното министерство той страдал от затлъстяване.

Телевизията Диджи24 отбелязва, че това е първият румънски лекар, починал от Ковид-19, и 508-мата жертва на вируса в страната.

Вчера здравният министър Нелу Татару съобщи, че общо 1033 здравни служители в страната са заразени с Ковид-19 и шестима от тях са починали.

Други от От страната и света

18-годишно момиче загина при катастрофа край село до Варна

Момиче на 18 години загина тази сутрин при катастрофа край село Казашко, съобщиха от дирекцията на полицията във Варна. Инцидентът е станал около 8:30 часа

50-годишен мъж е тежко ранен при катастрофа в Козлодуй

Мъж е тежко ранен при катастрофа, станала в Козлодуй, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Враца. Според информацията лек автомобил „Сеат Алхамбра", управляван от 26-годишен водач от с

Бил Клинтън и Майкъл Джексън сред гостите на педофила Епстийн

В петък правосъдното министерство на САЩ публикува голям транш снимки и документи, свързани с Джефри Епстийн. На снимките присъстват едни от най-известните световни личности

В ход е проверка във всички столични училища

В ход е проверка във всички столични училища. Кметът на София Васил Терзиев каза, че е необходимо да има по-добро съгласуване между Столичната община и директорите на училища

Елисавета Белобрадова: Президентът трябва да назначи служебно правителство, което да не прави пакости

"Президентът не трябва да прави жестове - това не е негова работа. Трябва да назначи възможното служебно правителство, което да не прави пакости, да бъде изцяло и единствено служебно правителство -

>