За справяне със стреса исландци предлагат - прегръщане на дървета
Необичаен начин за борба със стреса от пандемията и социалната дистанция - в Исландия предлагат вместо хора да се прегръщат дървета.
Според местните гушкането на стволовете веднага оправя настроението на човек и го кара да се чувства по-добре.
Препоръчва се да се избере дърво по-навътре в гората, за да се избегне контакт с други хора. Не е важна и големината на ствола, важното е поне за малко да го обгърнем с ръце, предава Нова тв.
„Ако можете да си отделите само пет минути на ден за прегръдка, е достатъчно. Възможно е, разбира се, да го правите няколко пъти на ден, не е проблем. Но веднъж дневно е достатъчно. И в продължение на няколко дни, особено през лятото”, обясни горският рейнджър Тор Торфинсон.