Пиян удря по лицето лекар от Бърза помощ (Обзор)

15.04.2020 20:40
Линейката спряла, защото 53-годишният Румен лежал на земята

53-годишен мъж е прибран в ареста за побой над лекар от Бърза помощ, който е искал да му помогне.

Румен Т. нападнал доктора на 14 април следобед. Към 15,20 ч линейката на Бърза помощ спряла на ъгъла на ул. “Граф Игнатиев” и бул. “Евлоги и Христо Георгиеви”, защото на земята лежал мъж и не мърдал.

Докторът слязъл да види какво му е и го побутнал. В първия момент мъжът не реагирал, а после скочил и се нахвърлил върху лекаря. Ударил го няколко пъти по лицето, казаха от прокуратурата. От Бърза помощ потвърдиха за инцидента. Според медици колегата им е бил изритан в устата. Вчера той не е бил на работа.

Според разследващите нападателят е бил пиян. Той е задържан за 72 ч. Повдигнато му е обвинение за нанасяне на телесна повреда на длъжностно лице при изпълнение на задълженията му.

Предвид високата обществена опасност на деянието прокуратурата ще поиска съдът да наложи постоянен арест за Румен Т., каза магистрат. Вероятно това ще стане днес. Досега Румен Т. не е осъждан.

Други от От страната и света

Бургаският кмет: Организаторите на "Джирото" ни дадоха оценка "перфето"

Асфалтирахме достатъчно, изпълнихме всички детайлни изисквания на организаторите от италианска страна. Последно днес, когато ги попитах как сме се справили, казаха: „Перфето"

Ирена Георгиева: "Джирото" ще има дългосрочен ефект върху туризма

Колоездачното състезание Джиро д'Италия не е просто спортно събитие, а начало на история, чрез която България ще покаже най-доброто от себе си. Това заяви служебният министър на туризма пред

Димитър Илиев в Бургас: Джиро д'Италия у нас е исторически момент за спорта ни

„Вярвам, че Бургас и България са готови за това грандиозно събитие. Това е исторически момент за нас. Спортно събитие от такъв мащаб се случва за първи път"

Почина основателят на CNN Тед Търнър

Основателят на CNN Тед Търнър е починал днес на 87-годишна възраст, съобщи на сайта си самата американска телевизия. Търнър бе пионер на кабелната телевизия и филантроп

Откриха тялото на издирвана жена от Разград близо до язовирната стена

Откриха тялото на издирваната жена от Разград, съобщиха от полицията. 46-годишната Кремена Панова напусна дома си в град Разград на 18 април и оттогава бе в неизвестност

>