Стрелба между събирачи на кредити в Средец, двама в ареста

14.04.2020 12:32 Тони Щилиянова

Див екшън се е разиграл в Средец между представители на две колекторски фирми, имало е и стрелба, след което последвали арести, съобщават от Областната дирекци на МВР Бургас.

Сигнал за сбиване между няколко мъже пред дом на ул."Гоце Делчев" в Средец е получен в местната полиция около 16,26 ч. на 13 април.

На място са установени двама служители от софийска колекторска фирма на 31 и 56 години, както и други служители от ямболска колекторска фирма  на 35 и 36 години. Констатирано е, че екипът от софийската фирма посетил адреса на 23-годишен мъж от Средец, дължащ неплатена вноска по кредит в размер на 140 лв.

Докато разговаряли с длъжника пред дома му дошли и служителите от ямболската фирма, които се спречкали с колегите си. Спречкването, прерастнало в сбиване, а в мелето 31 - годишният кредитосъбирач от столицата извадил пистолет и стрелял два пъти в  краката на конкурентите от Ямбол, но без да ги засегне.

В ареста са прибрани  двамата служители от софийската фирма. Оръжието, с което са произведени изстрелите /законно притежавано/ и двете гилзи, са иззети, разпитани са свидетели на инцидента. По случая е образувано досъдебно производство за  извършени непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото.

Наказанието, предвидено от закона за хулиганство, е  лишаване от свобода до две години или пробация, както и с обществено порицание.

Други от От страната и света

Двамата Исусовци от Земенския манастир

Единият дава вино, а другият ­ хляб на апостолите От втори таен изход изнасят мъртвото тяло на Исус дърводелеца. На негово място влизат двама юноши, играещи ролята на ангели Господни Църквата "Свети

Автомобилните табели със СВ свършват, вече издават с ОА

Автомобилите с табели от серията CB започват да свършват. От КАТ започнаха да излизат коли с регистрации с втори букви ХТ, които са последните възможни от азбуката

Възрастни в Дома за стари хора в Добрич репетират коледна песен

Коледният обяд в Дома за стари хора в Добрич включва руска и млечна салата, туршия, бахур. По-нататък менюто звучи още по-апетитно – зелева сарма, основното ястие е печено дуо от свински врат и

Патриарх Даниил: Нека мирът и любовта да бъдат с всички нас

Българският патриарх Даниил отправи патриаршеско и синодално Рождественско послание. „Днес във Витлеем Христос се ражда от Дева. Днес Безначалният приема начало и Словото се въплъщава

Снегът дойде за Коледа - най-тежко е в Северозапада

Снегът дойде за Коледа, като най-тежки са условията в Северозапада. След обявения днес от Националния институт по метеорология и хидрология жълт предупредителен код за обилни валежи в седем области

>