Каракачанов: Военните проекти са гласувани от НС и се плащат разсрочено

11.04.2020 10:50
Красимир Каракачанов СНИМКА: Архив

След големите кризи идват напрежение и конфликти, напомни военният министър

Подскачам като чувам неверни твърдения. Няма милиард и половина за бронирани машини. Сумата е милиард и 200 милиона. Проектите за корабите и бронираните машини са гласувани в Народно събрание, няма как да се замразят от кабинета. Проектите не се плащат еднократно, а разсрочено. Корабите ще се изплащат 6 години, а машините 9 години“. 

Това каза в интервю за предаването „Тази събота” вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов в отговор на призивите на лидера на БСП Корнелия Нинова за замразяване на военните проекти и пренасочване на средствата към мерки в подкрепа на хората, засегнати от ограниченията заради коронавируса, предава btv.

„След големите кризи идват напрежение и конфликти, и милионите нелегални мигранти. Сега тя иска да вземем от полицията и армията, които защитават българите”, коментира още Каракчанов.

Той обясни и предложението за ограничаване на вноса на плодове и зеленчуци до изчерпването на българската продукция. Той е категоричен, че предложението не е в нарушение на принципите за конкуренция. Всички европейски държави въведоха някаква форма на протекционизъм, уточни вицепремиерът.

Вицепремиерът коментира снимката, на която се вижда, че стои в Градската градина в София на пейка и разговаря със своя пиар Александър Урумов.

Каракачанов обясни, че е пейката е извън границите на градината и е точно срещу сградата на Министерството на отбраната. Не смята, че е нарушил правилата.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Други от От страната и света

МВнР изказа съболезнования за смъртта на българина, починал в затвор след арест от имиграционните служби

Министерството на външните работи изказва искрени съболезнования на семейството и близките на българския гражданин, починал на 15 декември в център за задържане на Имиграционната и митническа служба

50 години без ремонт - докога ще издържи Аспаруховият мост?

До пролетта трябва да приключи обследването му, а после да започне инженерингът Аспаруховият мост на Варна е годен и безопасен за поемане на трафика от гледна точка на конструкцията на съоръжението

18 шофьори са дали положителен тест за алкохол през изминалия ден, 4 - за наркотици

В рамките на изминалия ден с а установени общо 18 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 11 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 7 - с над 1

Потребителското доверие в Еврозоната е намаляло

Потребителското доверие в Еврозоната е намаляло с 0,4 пункта до -14,6 процентни пункта този месец от -14,2 процентни пункта през ноември и остава доста под средносрочната цел

Смениха над 3 км водопроводи в селата от общините Хасково и Минерални бани

Общо над 3 километра от водопроводната мрежа в села от общините Минерални бани и Хасково е подменена през тази година, съобщи Дияна Иванова от пресцентъра на ВиК - Хасково

>