Британските здравни служби: Новите случаи на коронавируса скоро ще спаднат

09.04.2020 09:23
Здравните служби съобщиха, че броят на новите заразени скоро ще започне да намалява СНИМКА: Ройтерс

Повече от 900 души са починали от коронавируса в рамките на един ден в британските болници, което е близо до числата, наблюдавани в най-засегнатите европейски страни Испания и Италия.

Общият брой починали във Великобритания се увеличи до 7097 души, според здравните служби, но те също така съобщиха за индикации, че броят на новите заразени и приети в болниците в страната скоро ще започне да намалява, пише либералното издание The Guardian.

Това заяви проф. Стивън Поуис, медицински директор на Националната здравна служба (НЗС) на Англия.

Броят на новите случаи на коронавируса във Великобритания се увеличи с 5491 души за 24 часа - сходно число с предишните няколко дни.

"Вярвам, че започваме да виждаме ползите, но е наистина важно да продължим да следваме инструкциите - трябва да продължим да практикуваме социално дистанциране, защото ако не го направим, вирусът ще започне да се разпространява отново", каза той, цитиран от "Фокус".

„Очевидно е ужасно разочароващо да видим още един скок на броя на пациентите, които за съжаление са починали от тази болест. Основната тревога обаче е рискът това да бъде възприето от обществото като „провал“ на режима на социално дистанциране, особено с наближаването на празничния уикенд, и като причина да се обръща по-малко внимание на съветите на правителството“,каза на свой ред Джон Коен, професор по инфекциозни заболявания в медицинския университет в Брайтън и Съсекс.

Други от От страната и света

КТ „Подкрепа": Причина за скока в цените е безвластието, откакто сме в еврозоната

Mесечната инфлация в България през април, измерена през индекса на потребителските цени, се очаква да бъде 2%, а годишната - 7,1%, сочи експресната предварителна оценка на Националния статистически

Проф. Панайотов: Всяко забавяне при избора на квота в новия ВСС от парламента ще противоречи на очакванията

Всяко забавяне при избора на квота в новия Висш съдебен съвет от страна на парламента ще противоречи на очакванията на обществото. Това заяви пред NOVA NEWS проф

Ивайло Калфин: Ставаме една от най-скъпите държави в Европа за стоки от първа необходимост

България започва да става една от най-скъпите държави в Европа за стоки от първа необходимост. Това каза пред БНТ бившият вицепремиер, социален и външен министър Ивайло Калфин "Държавата винаги има

ВСС съди кабинета за оттеглените над 2 млн. евро за ВАС

Висшият съдебен съвет не се отказва от това Върховният административен съд (ВАС) да има още една колегия въпреки данните, че нужда от това няма. Решението на служебното правителство

Хиляди минаха по обновената Алея на свободата до местността Оборище

Обновената Алея на свободата – символичният път, който свързва Панагюрище с историческата местност Оборище, беше тържествено открита на 2 май в чест на 150-годишнината от Априлското въстание

>