ВУСИ дари 10 000 лв. срещу COVID-19

03.04.2020 18:22

Средствата са преведени по сметка на Министерство на здравеопазването

Президентът на Висшето училище по сигурност и икономика проф. Георги Манолов дари 10 000 лв. от името на училището в борбата срещу разпространението на коронавируса. "ВУСИ се включи в борбата срещу COVID-19, защото днес България е изправена пред изключително тежък проблем, който взима все повече жертви.
Коронавируса поставя на изпитание всички българи и изисква безусловно национално обединение, за да преминем по-бързо през това изпитание", заяви проф. Манолов.

Президентът на ВУСИ уточни, че сумата е преведена по специално разкритата дарителска сметка на Министерството на здравеопазването. "Дълбоко съм убеден, че българските медици се нуждаят от подкрепа, защото те са изправени на първа линия срещу коварния вирус. Надявам се нашият принос да спомогне за покупката на аспиратори, консумативи, лични защитни предпазни средства, тестове, както и за покриване на медицинските нужди, възникнали заради пандемията", подчерта проф. Манолов.

Ръководството на Висшето училище по сигурност и икономика призовава за стриктното спазване на всички противоепидемични мерки на Министерство на здравеопазването и Националния оперативен щаб.

Други от От страната и света

Радев вика БСП и ИТН на консултации утре

В съответствие с чл. 99, ал. 1 от Конституцията държавният глава Румен Радев продължава консултациите с представители на парламентарните групи в 51-вото Народно събрание

Бобчева: Имаме решение за боклука за другите 9 района, но кмета ще го обяви

Имаме яснота какво ще се случи със следващите 9 района, чиито договори изтичат на 27 декември, но кмета Васил Терзиев желае той да го обяви. Това заяви зам

Пробите за алкохол и наркотици на жената, блъснала дете в кв. "Хаджи Димитър", са отрицателни

Пробите за алкохол и наркотици на жената, която тази сутрин блъсна с автомобила си 15-годишно момиче на пешеходна пътека в столичния кв. „Хаджи Димитър", до 95-о Средно училище, са отрицателни

Несебър осигурява безплатни паркинги от 24 декември до 4 януари

За Коледа и Нова година Община Несебър осигурява безплатни паркинг зони на територията на цялата община. Решението бе взето след анализ на очакваната посещаемост и необходимостта от улесняване

Изчисляват такса смет по старите правила в Благоевград, няма да има увеличение

Кметът на Благоевград Методи Байкушев оттегли предложението си до Общинския съвет за въвеждане на нов начин за изчисляване на такса смет - на принципа "замърсителят плаща"

>