Британец се изкашлял върху полицай и му казал, че има COVID-19

02.04.2020 07:50

Британец беше осъден на 6 месеца затвор, след като се изкашля върху полицай, твърдейки, че е заразен с новия коронавирус, предаде Франс прес.

"Смятаме, че това е първата произнесена в Лондон присъда по свързан с коронавируса инцидент, в който е замесен полицейски служител", каза столичната полиция в изявление, предава БТА.

Във вторник полицай поискал от 55-годишния Адам Луис да го претърси, след като бил минувач му казал, че видял Луис да се опитва да отваря коли в западния лондонски квартал Уестминстър, предава БТА.

Тогава Луис извикал на полицая: "Имам Ковид! Сега ще ти се изкашлям в лицето и ще го пипнеш и ти!" След това той нарочно се изкашлял върху полицая, а освен това се опитал да го наплюе и да го ухапе, се казва още в полицейското изявление.

Той е бил задържан за опит за нанасяне на тежка телесна повреда, след което съд в Лондон го осъди на 6 месеца затвор за нападение над служител на силите на реда.

"Въпреки че този тип нападения за щастие е рядък, това беше ужасяващ инцидент и ние твърдо ще реагираме на такова недопустимо поведение", заяви главен полицейски комисар Хелън Харпър, която отговаря за Западен Лондон. Тя добави, че произнесената от съда присъда изпраща силно послание, че такива нападения няма да се толерират.

Други от От страната и света

Скандал в Гелеменово:"Напоителни системи" спря укрепването на дигата и сигнализира прокуратурата

Скандал се разрази след наводнението в село Гелеменово, където по-рано днес частичното бедствено положение бе отменено. В нощта на Коледа реката там преля над дигата и наводни няколко къщи и дворове

Вижте блокадата от гръцка страна на Кулата - Промахон, запалени са огньове (Видео)

Блокадата на фермерите по гръцко-българската граница продължава и в късните часове. Протестиращите продължават да са блокирали пункта Промахон - Кулата

Майката и детето, починали при удара с влак, щели да събират отпадъци - да изкарат пари за имения ден на бащата

Две жертви при тежък инцидент на жп прелез в Сливен. Майка и 4-годишното ѝ дете загинаха, след като влак удари каруцата, в която пресичали релсите

След 30 г. първо бебе изплака в италианско село - Лара е новият талисман на Паляра дей Марси

Италия е сред най-засегнатите държави в Европа по спад в раждаемостта В Италия, където статистиката за раждаемостта звучи от година на година по-депресиращо

Почина уважаваният д-р Цанко Мичев, изродил хиляди деца във Варна

На 84 години почина д-р Цанко Мичев – дългогодишен акушер-гинеколог и изтъкнат лекар от Варна. Новината бе съобщена от близките му. В дългогодишната си практика той е изродил хиляди деца в района

>