Китай е инвестирал близо 25 млрд. юана в медицинска помощ през 2019 г.

02.04.2020 11:29
СНИМКА: Радио Китай

Китай е отпуснал 24,5 милиарда юана (3,45 милиарда долара) за субсидии за медицинска помощ през 2019 г., включително 4 милиарда юана за подобряване на здравното положение на райони в крайна бедност, съобщиха от Националната администрация за здравна сигурност, предава "Радио Китай". 

През 2019 г. благодарение на субсиите над 77 милиона души са били включени в система на базовото здравно осигуряване. Страната е изградила система от основни медицински застраховки, застраховки за основни заболявания и медицинска помощ за облекчаване на бедността чрез здравеопазване.

До края на 2019 г. 200 милиона бедни хора са се възползвали от подобни програми, а други 4,18 милиона, изпаднали в бедност поради болест, са успели да подобрят положението си.

Основната медицинска застраховка е покрила над 99,9% от засегнатото от бедността население в селските райони до края на 2019 г., според Националната администрация за здравна сигурност.

Други от От страната и света

31 г. след грабеж, Прокуратурата съобщава на жена, че нищо не може да направи

Прокуратурата е изпратила писмо  31 години след грабеж, за да съобщи, че нищо не може да направи по случая. Това разказва Диана Янкулова във своя Фейсбук публикация

Кола се запали на централен булевард в Търговище

Лек автомобил се е запалил на бул. „Митрополит Андрей“ в центъра на Търговище. Инцидентът е станал в района на Младежкия дом в областния град, съобщи БТА

Жена, родила 2 деца на Картофа, и синът на Светльо - главсек на МВР, разменяли коли в кантората на съпругата на Бойко Рашков (Обзор)

Връзката между Ина Ангелова и Кристиан Лазаров - дете на Светлозар Лазаров, видяха от Антикорупционния фонд  Пръв Георги Кандев заговори за отношения между Юлиян Янков

Дясна партия с “Демократична България” ще затвори ПП в 6-7% – не го иска, вместо това допусна 2 групи в парламента (Обзор)

За единен кандидат за президент Денков публично назова премиера Гюров Вместо за сливане в единна политическа формация на “Продължаваме промяната”, “Да, България” и “Демократи за силна България”

1 527 000 работят за заплати, които не им стигат да живеят нормално (Графика, обзор)

329 евро на месец са нужни за храна на един работещ България е на първо място в ЕС по ръст на реалните доходи с впечатляващо увеличение от 37,4%, а Франция

>