По улиците на Ню Йорк разположиха мобилни морги

30.03.2020 13:37
СНИМКА: Ройтерс

По улиците на Ню Йорк бяха разположени хладилни камиони в помощ на очакващите претоварване морги, съобщава New York Daily News. Те се директно пред вратите на две градски болници.

Предполага се, че в тях трябва да бъдат прехвърлени тела на починали от коронавируса, в случай, че моргите в Ню Йорк не успеят да се справят с мащаба на пандемията.

В нормални времена до 900 мъртви могат да бъдат поместени в градските морги, докато хладилните камиони ще осигурят около три и половина хиляди допълнителни места, предава "Фокус".

Въпреки факта, че в момента значителна част от моргите са празни, увеличаването на броя на смъртните случаи от коронавируса принуждава местните власти да се подготвят за най-лошия сценарий.

„Ние сме в разгара на здравната криза, градът обяви извънредно положение“, заяви официалният представител на администрацията на града Аджа Ворси-Дейвис. „В рамките на това обявление, учрежденията пуснаха в действие планове за действие в условията на извънредно положение, с което да помогнат да сме готови за всякакво възможно развитие“.

Други от От страната и света

БАБХ въвежда пълен контрол върху вносното мляко

Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) задължително ще проверява всички пратки със сурово мляко и млечен концентрат, които влизат в България

Жена на 79 години е загинала при пожар в село Петърч

Жена на 79 години е загинала при пожар в село Петърч, съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ на сайта си. На 24 април, петък, 2:58 ч

Украйна съобщи за вълна от руски удари през нощта, Русия пък свалила 127 украински дрона

Най-малко 15 души са ранени при масирана руска атака срещу Украйна тази нощ, съобщиха местните власти, цитирани от ДПА. Сигнал за въздушна тревога прозвуча над много места в страната

Шофьорка се качи на тротоар и се заби в стена в Горна Оряховица

Шофьорка се качи на тротоар с колата си и се заби в стена на главна улица в Горна Оряховица. Инцидентът станал около 23 ч. в петък. По неясни причини жената зад волана изпуснала управление над

Столичната община въвежда временна организация на движението в част от центъра на София

Столичната община въвежда временна организация на движението в част от центъра на София заради велопохода „Заедно“, съобщиха от пресцентъра на oбщината

>