Армията на Румъния помага на полицията за спазването на карантинните мерки

25.03.2020 19:07
Армията на Румъния помага на полицията за спазването на карантинните мерки СНИМКА: Ройтерс

Румънската армия в момента оказва подкрепа на министерството на вътрешните работи в мисиите за опазване на обществения ред с около 10 000 войници, които участват както в патрулиране по улиците на градовете, включително и в Букурещ, така и в охраната на различни обекти и зони или помагат на граничната полиция на граничните пунктове, заяви за телевизия Диджи24 началникът на Дирекция "Информация" в министерството на отбраната полковник Константин Спъну.

"Това означава единствено, че армията допринася заедно с останалите сили за намаляване на риска от заразяване, който заплашва всички нас", посочи той, като отбеляза, че броят на войниците може да бъде увеличен при необходимост.

Според военна наредба номер 3, която влезе в сила в 12.00 часа днес, румънската армия ще се намесва за ограничаване на ефектите на епидемията от коронавирус в Румъния при определени ситуации, като ще поеме охраната на обекти, пазени до момента от жандармерията, ще осигури персонал в подкрепа на дейностите за осигуряване на обществен ред и в помощ на гранична полиция, допълва БТА.

За обикновените граждани обаче най-силен визуален ефект имат мисиите, при които войниците патрулират по улиците на градовете, облечени в униформа, с каска на главата и с бойно оръжие в ръцете, отбелязва телевизията.

Новите строги ограничения на движението в Румъния предвиждат забрана за напускане на домовете през цялото денонощие, с изключение на случаите, при които хората ходят на работа, за покупки от първа необходимост, на лекар или за извеждане на домашни любимци. На хората над 65-годипна възраст се позволява излизане от домовете само между 11 и 13 часа.

Други от От страната и света

Демонтират скелето в Княжеската градина

От днес до 26 април Областна администрация на област София ще осигури достъп за извършване на демонтаж и извозване на строителното скеле, разположено в парк „Княжеска градина"

Футболни фенове счупиха носа на 19-годишен член на друга агитка на бензиностанция в Търново

Служители на полицейското управление във В. Търново разследват грабеж. Тази нощ в управлението е получен сигнал, че предната вечер около 22,30 ч. в района на бензиностанция в областния град група

Автобус остана без гориво край Малко Търново, тръгна сам назад и уби двама

Двама души са загинали при тежък инцидент край Малко Търново. Това съобщи пред БНТ кметът Илиян Янчев. Според първоначалната информация, автобус с украинска регистрация

„Магазин за хората“ отвори 6 нови локации у нас, още 35 до края на април

В края на март са открити шест нови точки в селата Стряма, Паничери, Патриарх Евтимово, Старосел, Златовръх и Конуш „Магазин за хората“ ЕАД отчита успешно приключване на пилотния етап на проекта

ПТП спря движението по трамвайна линия 20 в района на Спортен клуб ЦСКА в София

Спряно е движението по трамвайна линия 20 в района на Спортен клуб ЦСКА в София, съобщиха за БТА от Центъра за градска мобилност. Причина за спирането е пътнотранспортно произшествие между автомобил

>