Депутат иска термокамери в парламента

10.03.2020 08:14
ВАЛЕНТИН КАСАБОВ

В сградата на Народното събрание да бъдат монтирани термокамери, защото там се събират много хора. Това предложи депутатът Валентин Касабов от НФСБ. Той ще постави темата на обсъждане първо пред парламентарната си група днес и пред партньорите от ГЕРБ, а след това и пред Председателския съвет в сряда.

Предстоят важни закони, ако ние спрем да работим, в държавата ще настъпи хаос. Монтирането на термокамерите няма да спре вируса, но все пак е превенция, защото на моменти посетителите в сградата на парламента са към 2000 души, обясни Касабов.

По предварителни данни една камера в ЕС струва 25 хиляди евро. В Китай са по-евтини - към 4400 без транспорт, но ще дойде след 1 месец, допълни депутатът.

Тези термокамери ще бъдат полезни и при следващи грипни епидемии. Можело да се монтират такива и в други големи учреждения.

Други от От страната и света

Прочута лекарка се грижи за Григор Димитров преди Австралия

Новият сезон наближава и Григор Димитров взема подходящите мерки. Най-добрият български тенисист в историята се подготвя в Дубай в академията на бившия си треньор Патрик Муратоглу

5-часовите пътувания с автобус, лягането в 8 и тренировките по шах превърнаха Салах във футболна икона

Роденият на село египтянин не се поддаде на изкушението да живее като разглезена звезда и дори днес продължава да спазва простичкото правило, че с дисциплина

Деница Сачева: Няма да има редовен бюджет дълго време, вероятно до 1 септември

Държавата няма да има редовен бюджет дълго време, вероятно до 1 септември. Това заяви Деница Сачева, председател на комисията по труда и социалната политика в Народното събрание, зам

Къде на концерт по коледните празници

Последните дни преди Коледа и дните около светлия празник превръщат градовете в България в естествени сцени на музика изкуство и празничен дух. От големите оперни и концертни зали до откритите

Във ФБР знаели, че Джефри Епстийн се занимава с детска порнография, но го игнорирали 10 години

Във ФБР са били предупредени, че Джефри Епстийн се занимава с детска порнография – но игнорирали сигнала в продължение на 10 години, показват документи, пише "Ню Йорк Поуст"

>