17 г. затвор за убийство при бой между роми в Дупница

02.03.2020 16:43 Антоанета Маскръчка

17 години затвор постанови състав на Окръжен съд- Кюстендил за 43- годишния Йордан М., признат за виновен в убийство, извършено с особена жестокост. Инцидентът е от 27 септември 2015 г., на кръстовището на улиците "Булаир" и "Драгой Болярин" в Дупница, а смъртта е настъпила на 13 ноември 2015 г. в столично здравно заведение. Пострадалият Л. Л., през цялото време след масовия конфликт между две ромски фамилии, е бил в кома. Той е случайно попаднал на мястото на конфликта, излизайки от местно заведение.

Съдът призна Йордан М. за невиновен и го оправда по повдигнатото обвинение , че убийството е извършено по особено мъчителен за пострадалия начин.

Съдът, под председателството на съдия Пенка Братанова, със съдия докладчик по делото Надя Георгиева, в състав с 3-ма съдебни заседатели, осъди Йордан М. да заплати на гражданските ищци - съпругата и децата на пострадалия, сумите от по 150 000 лв. за всеки от тях, представляващи обезщетение за неимуществени вреди в резултат на престъплението, изразили се в болки и страдания, ведно със законната лихва, считано от датата на смъртта на пострадалия. Йордан М. е осъден да заплати по 120 000 лв. на родителите на Л. Л. и 50 000 лв. на неговия брат, като отхвърля исковете на всички граждански ищци за разликата до претендираните 200 000 лв.

Подсъдимият е осъден да плати и разноските по делото, в това число и сумата от 37 600 лв., представляваща държавни такси върху уважения размер на гражданските искове.

Присъдата може да се обжалва и протестира пред САС в 15- дневен срок, считано от днес.

Окръжен съд – Кюстендил потвърди взетата по отношение на Йордан М. мярка за неотклонение "Задържане под стража", с оглед на ефективната присъда. Това определение подлежи на обжалване пред САС в 7- дневен срок, считано от днес.

Други от От страната и света

500 хиляди заплати ще се индексират с инфлацията (Обзор)

Асен Василев автор на предложението, ГЕРБ и ИТН предупредиха - незаконно е, ще се харчи повече от събраното. Но го подкрепиха След цял ден обрати БСП остана сама в искането за редовен

Конституционен съдия: Ако всички откажат да са премиери, тогава редовният кабинет остава да действа

Конституцията не предвижда срок, в който президентът е длъжен да връчи третия мандат за съставяне на правителство, нито срок, в който съответната парламентарна група трябва да го върне

Производителят на бебешката каша с арсен: Продуктите ни са безопасни, БАБХ не познава регламента

"Категорично опровергаваме като невярна разпространената информация, че предлаганата от нас био зърнена каша съдържа неорганичен арсен в количества, които представляват риск за здравето на

Изтекъл клип с бой в тоалетните на училището издал директора на 138-о за камерите в тях (Обзор)

Евтимов има две обвинения - за нерегламентирано заснемане и за създаване на порнографско съдържание Изтекъл клип с бой от тоалетна е издал директора на 138-о училище в София

Ново дъно в парламента: вече и ритници към юмруците, обидите са “мърша” и “мухльо” (Обзор)

С първия истински бой в този парламент депутатите удариха ново дъно. Към размахваните в последните години юмруци, крещене, плюене и посягане сега се стигна до ритник в пленарната зала

>