"Марица" тръгва за защита на купата с домакинство срещу "Перун"

03.03.2020 14:33 24 часа Пловдив онлайн

"Марица" (Пловдив) започва утре защитата си на купата на България срещу "Перун" (Вн). Срещата е от четвъртфиналите на надпреварата, в която през миналия сезон жълто-сините също играха срещу варненки в тази фаза на турнира. 

Домакинствата бяха определени според класирането от първия полусезон в Националната волейболна лига. За разлика от миналия сезон, когато в тази фаза се играеха по два мача на разменено гостуване, този сезон ще се играе само един мач и победителите ще се класират за полуфиналите. 

Мачът на маричанки срещу "Перун" утре е в спортна зала Колодрума от 18:00 часа.

В останалите двойки съперници са:

"Раковски" (Димитровград) – "Левски" (София)

ЦСКА (София) – "Славия" (София)

"Казанлък Волей" (Казанлък) – "Берое" (Стара Загора)

Двойките за полуфиналите на купа България 2020 ще се определят с пълен жребий на 16 март т.г., от 10:30 часа в офиса на БФВ.

Финалният турнир на купата на България ще се проведе след завършването на финалния плейоф на първенството, а заявки за домакинство се приемат до 6 март.

През миналия сезон "Марица" беше домакин на финалната четворка в турнира и триумфира за пети път с трофея в спортна зала "Колодрума" в Пловдив.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив

>