Три силни премиери в ефира на NOVA в един ден

26.02.2020 16:48

Третият премиерен ден от пролетния телевизионен сезон даде началото на още три продукции в ефира на NOVA. Най-успешната медицинска поредица у нас - „Откраднат живот: Системата“, кулинарният риалити формат Hell’s Kitchen България и премиерният български сериал „Ягодова луна“ бяха предпочетени от зрителите в активна възраст в по-голяма степен от съдържанието на втората по гледаемост телевизия по същото време. Това сочат данните на пийпълметрична агенция Nielsen Admosphere Bulgaria.

Премиерната вечер снощи започна с утвърдилия се като любим на зрителите сериал „Откраднат живот“. 31,4% от аудиторията в активна възраст пред телевизионните екрани изяви предпочитанието си към първия епизод от девети сезон „Системата“ на хитовата поредица, което е с 40% над резултата на втората по гледаемост телевизия по същото време.

Кулинарното състезание за професионални готвачи Hell’s Kitchen България се затвърждава като предпочитан формат, което доказва и поредният успешен старт на третия сезон Над 32% от зрителите в активна възраст избраха Кухнята на Ада и шеф Виктор Ангелов, а разликата в полза на NOVA спрямо конкурентната медия се увеличава до 59%.

С въздействащ сюжет и впечатляващ звезден каст, дългоочакваният сериал „Ягодова луна“ беше третата премиерна продукция за вечерта, която категорично привлече вниманието на аудиторията. Продукцията е поредното заглавие, с което Нова Броудкастинг Груп затвърждава дългосрочния ангажимент да инвестира и популяризира в българско филмово съдържание. Над 30% от зрителите в активна възраст 18-49 години гледаха пилотния епизод на героичната драма, а аудиторният дял на втората по гледаемост телевизия спадна до 17,5%.

С много малки изключения през целия интервал на излъчване на трите продукции, NOVA е лидер по аудиторен дял сред зрителите в активна възраст, което доказва успешните усилия на медията да предлага качествено телевизионно съдържание и да отговаря на предпочитанията на аудиторията.

Други от Оживление

Телешки скалопини с богат винен сос

Вашата любима рецепта може да спечели 20 лева. Снимайте как приготвяте предпочитаната си манджа и ставате част от рубриката ГАСТРОГУРУ. Един от вас - известен или неизвестен

Георги Георгиев, който подрежда с кауза София

“Да подредим града с Георги Георгиев” - ето така общува със софиянци председателят на СОС Георги Георгиев. Той направи подкаст, в който разказва за всичко - от това как да помогнем на децата със

Силвия Лулчева и Васил Бинев участват във втория филм на Яна Титова – “Диада”

В главната роля във втория филм на Яна Титова - “Диада”, е 19-годишната актриса Маргарита Стойкова, позната от сериала “Татковци”. Тя играе Дида, която е на 16 години и живее в малък град

Въпросът за условията на труд в киното е на дневен ред в Кан

Въпросът за условията на труд в киното е на дневен ред в Кан, съобщи АФП. Да се работи в киноиндустрията е мечта, която все по-често се превръща в кошмар във Франция

Евелин Костова на 30: Влизам в новото ниво с много мечти, малко планове и с верни приятели

Актрисата Евелин Костова отпразнува 30-годишнината си, обградена от любимите си хора. За това сподели самата тя в инстаграм профила си, като сподели снимки със семейството си

>