Готвач на пико иска вкъщи при детето, съдът го остави в ареста

25.02.2020 16:11 Тони Щилиянова
Съдебна охрана конвоира задържания Гочо Гочев. Снимка:Елена Фотева

Въпреки молбите на бургаския крими герой Гочо Гочев да бъде пуснат на свобода, за да може да си гледа детето, магистрати го оставиха в ареста. Делото за мярката за неотклонение се гледа днес в 14,30 ч. 

Прокуратурата пледира за най-тежката мярка "задържане под стража", като изтъкна, че има реална опасност обвиняемият да се укрие или извърши ново престъпление. Още повече, че той е извършил новото престъпление - да произвежда синтетичен наркотик в мобилна нарколаборатория, в изпитателния срок на предишна присъда за идентично деяние. От пресцентъра на съда уточниха, че Гочев вече е с две присъди за същото престъпление.

Както 24 часа писа по-рано днес, бургазлията бе спипан в крачка на 22 февруари в средецкото село Бистрец. В хале към семеен имот мъжът е задържан с противогаз на лицето докато приготвял поредното количество синтетичен наркотик на стойност близо 1900 лв.

Гочо Гочев е с дебело криминално досие, той бе сред най-близкото обкръжение на убития през ноември 2015 г. наркобос Иван Попов, по прякор Костов, разстрелян пред бар в Поморие. Екзекуцията станала пред очите на Гочев, който бил буквално на една ръка разстояние от Попов по време на убийството. Извършителят Димитър Димитров-Бабата получи 4 г. затвор, тъй като бе приета хипотезата, че е действал при самозащита. Гочев бе сред основните свидетели, а по време на разпита му дори легна на пода в съдебната зала, за да опише подробно как е станало всичко, припомнят запознати.

 

Други от От страната и света

ДГ „Снежанка" отбеляза 40 години от създаването си с празничен концерт

Четири десетилетия от основаването на Детска градина „Снежанка" бяха отбелязани с празнично събитие в двора на учебното заведение, което събра деца от възрастовите групи, родители

Почина жената, блъсната от кола на шосето в Кресна

Жената, която бе блъсната от кола на главния път Е-79 в Кресна, е починала, съобщиха от полицията. Тежкият инцидент стана около 9,50 часа днес. На първокласен път Е-79 в гр

Иван Хиновски: ТЕЦ „Бобов дол" трябва да работи, важен е за енергийната сигурност

ТЕЦ „Бобов дол" трябва да бъде съхранен, защото има значение не само за електроенергийната система, но и за сигурността на захранването на столицата. Това заяви енергийният експерт Иван Хиновски и

Средната заплата в България достига 1407 евро и нараства с 12,7% на годишна база през първото тримесечие

През първото тримесечие на 2026 г. средната месечна работна заплата e 1407 евро и се увеличава спрямо четвъртото тримесечие на 2025 г. с 2,8 на сто, съобщи Националният статистически институт (НСИ)

100-годишен юбилей празнува баба Ташина, която има 7 деца, 12 внуци, 12 правнуци и 6 праправнуци

100 години празнува днес Ташина Пейчева, която е сред най-възрастните жители на община Гоце Делчев. Тя е родена на 15 май 1926 година и днес отбеляза своя вековен юбилей заедно със семейството си

>