Нинова: С Кирил Добрев не се намираме в конфликт, а в състезание
С Кирил Добрев не се намираме в конфликт, а в състезание. Това каза председателят на БСП Корнелия Нинова по Би Ти Ви във връзка с предстоящия пряк избор за председател на левицата. "В договорки не влизам, състезанието е реално", каза още тя.
По думите й когато се е въвеждал прекия избор е имали гласове против и то с различни аргументи. "От членовете на партията се приема с голямо въодушевление, но вчера имаше опити от Националния съвет да няма да промени, но ги отхвърлихме", обясни тя.
Тя допълни, че много социалистически и социалдемократически партии в Европа избират по такъв начин председателя си. "Искам БСП да е модерна партия", заяви Нинова.
Няколко са проблемите за пряк избор, каза още тя и допълни, че един от тях е броят на членовете. "Има регистри, които се отчитат всяка година, а ние сега отчитаме тези към края на миналата година. Все още процесът на преброяване не е приключил".
Като друг проблем тя посочи активността.
"Приехме, че председател ще бъде избран от 51% от членовете, а ако не се постигне тази активност, може да изпаднем в ситуация, в която няма председател", предупреди Нинова.