Тренчев: Вярвам на думите на Ханке, че има скрити доказателства за корупция

22.02.2020 10:43
Константин Тренчев Кадър: Би Ти Ви

По резултатите на прокуратурата ще стане ясно дали разследването на целия приватизационен процес у нас е пиар акция. Това каза пред Би Ти Ви Константин Тренчев, почетен председател на КТ „Подкрепа“.

По думите му и други главни прокурори, освен Иван Гешев са се захващали с темата, но резултат не е имало.

Относно обвинението на Християн Гущеров, че синдикатите са уволнявали директорите на предприятията у нас преди да бъдат приватизирани. Тренчев отговори, че някои от тях са заслужавали да бъдат отстранени. Той даде пример с ТЕЦ „Марица-Изток“, при него дошли миньорска федерация и заявили, че директорът е корумпиран, а синдикатът предал информацията на отговорните министерства.

„Сега комунистите се дразнят от факта, че техни хора са били уволнени. Те източваха предприятията“, каза той и допълни, че е сигнализирал стотици пъти прокуратурата за корупция.

Тренчев обясни, че сигнал е давал и за „Кремиковци“, разговарял е с бившия главен прокурор Николай Кокинов. Почетният председател на КТ „Подкрепа“ каза, че у нас няма развалена нито една приватизационна сделка.

Синдикатът заяви, че вярва на думите на Стив Ханке, че има скрити доказателства за корупционни сделки.

„Не знам какво е имало в неговия куфар, аз знам какво аз съм носил. Например за „Балкан“, взеха го евреите с 18 самолета, остана с един. Всичките имоти на „Балкан“ по света бяха продадени. Продаде се за 180 хил. лв., на цената на един апартамент, а имуществото беше разпродадено за десетки милиони“, уточни Тренчев.

Други от От страната и света

Японска вишна, лирово дърво и индийски люляк ще красят улици и паркове във Велико Търново

Над 150 дървета и повече от 300 броя храстовидна растителност и многогодишни цветя за засадени от началото на пролетта във Велико Търново в първия етап на пролетното залесяване, съобщиха от общината

Манол Пейков: Където и да се озова, ще продължа да руша стени. И да строя мостове

В едно може да сте сигурни, обаче – където и да се озова, ще продължа да руша стени. И да строя мостове. И ще ме разпознаете я по мириса на прясна вар, я по трясъка на нечие рухнало его

Над 200 участници във веломаратона "Благоевград на две колела"

Над 200 малки, големи и по-големи велосипедисти се включиха в третото издание на веломаратон „Благоевград на две колела" тази сутрин. Много енергия, емоции и усмивки изпълниха площад „Георги

Депутатът на Радев - 50-годишен мъж, новобранец в парламента, но с опит от местна власт, министерство, армията

Мъж на 50 г., с опит в изпълнителната и местната власт, но не и в парламента. Това е осредненият образ на бъдещия депутат на Румен Радев. Самият той избра да влезе в парламента от 25-и МИР в София

Бебе лама се роди в зооцентъра в Добрич, търсят му име

За пръв път в зооцентъра в Добрич се роди бебе лама, съобщават оттам. Родителите - Фрея и Триумф, посрещнаха на бял свят своето първо малко през март. Раждането премина гладко

>