Die Sueddeutsche Zeitung: „Фолксваген“ отново отлага решението за завода в Турция

19.02.2020 15:18

Германският автомобилен концерн отново ще отложи взимането на решението за изграждането на нов завод на компанията на територията на Турция, съобщава баварският вестник Die Sueddeutsche Zeitung, най-тиражираният ежедневник във ФРГ, цитиран от "Фокус". 

„Все още имаме време и със сигурност можем да вземем решението до средата на годината. Не сме в състояние да вземем решение на заседанието на Надзорния съвет в края на февруари", цитира изданието източник на агенция Reuters.

Още през декември миналата година се появи информация, че ръководството на компанията вероятно няма да вземе окончателно решение за новия завод на заседанието през февруари. „Фолксваген“ избра да направи милиардната инвестиция в Турция, но след решението на Анкара да започне нова, трета по ред операция в Сирия, германският концерн обяви, че замразява хода на преговорите. От комапнията обаче увериха, че не се обсъждат алтернативи за изграждането на завода.

Според първоначалните планове в близост до Измир трябва да бъде построен завод с капацитет за производство на около 300 000 превозни средства годишно. За тази цел ще бъдат наети около 4 000 служители. Инвестицията е на стойност около един милиард евро. Строителството трябваше да започне в края на 2020 г., а производството - през 2022 г.

Въпреки че решението се бави, концернът заяви, че не търси алтернативна дестинация. Сърбия, България и Румъния изразиха интерес да получат тази голяма инвестиция, но Volkswagen вече са избрали Турция.

Други от От страната и света

Охлузванията по крака на Николай от кемпера на Калушев – от местенето на трупа, престоял там поне 3 денонощия

Свалили телата на тримата с возилото на ламата, линейката не успяла да се качи до мястото, където са намерени Охлузванията по краката на Николай Златков от кемпера на Околчица вероятно са от

Бойко Борисов с план до 2030 г.: 200 млрд. евро БВП, изкуствен интелект и свободен бизнес (Обзор)

Единодушно ГЕРБ го преизбра за лидер, кметовете плътно зад него 4% ръст на брутния вътрешен продукт - до 200 млрд. евро, разширяване на потенциала в сферата на изкуствения интелект

Нейнски: Напрежението САЩ-Европа заради Иран е от липса на консултации със съюзниците

Основната причина за ескалацията на напрежението между САЩ и Европа във връзка с войната срещу Иран е липсата на предварителни консултации между САЩ, Израел и техните съюзници

Бербатов за случая с пистолета в колата: Животът ми удари шамар, за да ме събуди

"Абсолютно е недопустима да направя такава грешна преценка на ситуацията, особено когато имам стаж и опит в тези неща. Животът е такъв, че те поставя в ситуации, в които или ще ти удари шамар

Покер с Марко Тотев, сватбата на Иванка Ботева - как Самоводската чаршия отесня за празника (снимки)

Самоводската чаршия във Велико Търново се превърна в истинска сензация на празника на Старата столица  с уникален интерактивен спектакъл, в който можеха да се срещнат велики личности от Възраждането

>