Политолози в сблъсък в ефир за престрелките между Борисов и Радев

17.02.2020 17:27
КАДЪР: NOVA

Това, което катализира реакцията на президента Радев, както и все по-изострящият се сблъсък с премиера, а и с главния прокурор, са записите, които излязоха, в които се говореше за държавна измяна. А в крайна сметка не излезе кой знае какво”. Така политологът Слави Василев коментира пред NOVA обвиненията, които президентът Румен Радев отправи по-рано днес към премиера Бойко Борисов.

„Това, което катализира реакцията на президента Радев, както и все по-изострящият се сблъсък с премиера, а и с главния прокурор, са записите, които излязоха, в които се говореше за държавна измяна. А в крайна сметка не излезе кой знае какво”. Така политологът Слави Василев коментира обвиненията, които президентът Румен Радев отправи по-рано днес към премиера Бойко Борисов.

В предаването „Плюс-Минус. Коментарът след новините” Слави Василев и колежката му проф. Антоанета Христова спориха по темата с престрелките на високо ниво.

„Президентът Радев казва, че много се говори, без да има факти. А той днес държа тон, етикира, наруши още повече всякаква нормална комуникация”, коментира проф. Христова. „Виждаме ядосан човек, който не се интересува от ролята на президентството и решава да се самозащитава по всякакъв възможен начин”, смята още проф. Христова.

„Трябва да престанем да се учудваме и изненадваме, когато комуникацията между премиер и президент, които са от различни политически формации излезе от добрия тон”, смята Василев.

„Работа ли е на президентската институция да заплашва, работа ли й е да е опозиция?”, попита Христова. „Ако е решил да обявява война, да я обявява. Това, което е казано днес, звучи като реваншизъм”, смята още проф. Христова.

Други от От страната и света

ФБР: Руските спецслужби са проникнали в хиляди акаунти за чат на различни платформи

Свързани с руските спецслужби хакери получиха достъп до хиляди акаунти в платформите за съобщения, включително Signal. Затова съобщи директорът на Федералното бюро за разследване Кеш Пател в X

Ограничения по основни пътища през следващата седмица заради ремонти

Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) съобщи за ограничаване на движението по няколко отсечки на основни пътни артерии заради ремонт и полагане на маркировка

Лидерът на ДПС Делян Пеевски пожела изборен успех на Орбан в Унгария

Лидерът на ДПС Делян Пеевски пожела победа на Виктор Орбан на изборите в Унгария. Пеевски подкрепя Орбан в битката му срещу олигарсите и вредните за демокрацията явления

“Меносферата” - за обедняващи и самотни

Най-важният журналистически извод във филма на Луи Теру е разкриването на финансовия механизъм зад маската на самопомощта. Теру показва, че за инфлуенсъри като Харисън Съливан или Майрън Гейнс това е

Иранският президент: Израел и САЩ незабавно да прекратят агресията си

Президентът на Иран Масуд Пезешкиан заяви днес, че "американско-израелската агресия незабавно трябва да бъде прекратена", за да се сложи край на войната, и да не прерасне в по-широкообхватен конфликт

>