Първи арести след акция срещу крайнодясна терористична клетка в Германия

15.02.2020 21:43
Снимка: Pixabay

Първи арести бяха направени днес в Германия след задържането на 12 души при акция, насочена към предполагаема крайнодясна организация, предадоха ДПА и БТА.

Германските власти задържаха вчера четирима души, заподозрени че са част основната група, и други осем за оказване на подкрепа. Всички задържани са германски граждани, на възраст между 31 и 60 години.
Групата е разследвана по подозрения, че е планирала атаки срещу политици, кандидати за бежански статут и мюсюлмани.

За заподозрените в подкрепа на основната група се предполага, че са се съгласили да окажат финансова помощ, да осигурят оръжия и да помагат при бъдещи нападения.

Днес бяха издадени първи заповеди за арест за мъж, идентифициран като Тони Е, е провинция Долна Саксония, който е заподозрян, че е член на групата. Заповеди са издадени и за петима заподозрени в помагачество от провинциите Саксония-Анхалт, Бавария и Северен Рейн-Вестфалия.

Сред заподозрените членове е длъжностно лице от полицията в Северен Рейн-Вестфалия.

Според прокуратурата групата се е срещала няколко пъти, комуникирала е също така по телефона и през мобилно чат приложение.

Миналата събота над 10 души от групата са се срещнали в северозападния град Минден, съобщи списание "Шпигел", като службите за сигурност са наблюдавали събирането.
Предполага се, че екстремистката група е била основана през септември 2019 година.

Други от От страната и света

Горивата вече с 3-годишен пик, президентът поиска от служебната власт пълен пакет мерки за цените (Обзор)

20 евро за 1,6 млн. най-уязвими били само малка стъпка Ще изслуша КЗК с анализ и предложения Повишените цени на горивата ще се отразяват на стойността на продуктите и на услугите в България

Хладилната камера с телата на Калушев, Златков и Макулев не е трупохранилище, близките им не ги взели въпреки писмото

15-годишният Александър още е във Враца, никой не го потърсил за 40 дни По разследването за смъртта на шестимата планински рейнджъри в хижа "Петрохан" и Околчица наистина има документ от съдебен

Рекордни жалби за скъп ток. Министър пита за двойни сметки в празни къщи (Обзор)

Рекорден брой жалби за високи сметки има до омбудсмана Велислава Делчева, Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) и до доставчиците на електроенергия

Украинската "Нафтогаз": Русия удари наши инсталации в Полтавска и Сумска област

В нощта на 20 март руските сили нанесоха удари по петролни и газови съоръжения на енергийна компания "Нафтогаз груп", при атаки с дронове са поразени няколко обекта в Полтавска и Сумска област

Йотова: Още по-актуални са днес посланията на Франкофонията за мир, сигурност, свобода, равноправие

Мир, сигурност, свобода, равноправие, многоцветие, толерантност – тези послания на Франкофонията са по-актуални днес в света, обвит от огнените кълбета на войни

>