Стотици полети са отменени на Острова заради наближаващата буря "Денис"

15.02.2020 16:50
Снимка: Pixabay

Стотици самолетни полети бяха отменени във Великобритания заради очакваното преминаване днес на бурята "Денис", предадоха ТАСС и БТА.

Според агенция Прес асосиейшън нискотарифната авиокомпания "Изи джет" е отменила 230 полета, което ще засегне около 40 000 пътници.

"Бритиш еъруейз" от своя страна обяви, че отменя 40 полета за днешния ден, които по разписание са щели да излетят от лондонското летище Хийтроу.

Летище Лутън съветва пътниците да проверяват какво е положението с авиокомпанията им, преди да тръгнат към аерогарата, предаде Ройтерс.

В очакване на бурята британските власти предупредиха за опасност от проливни дъждове и наводнения в някои части на страната.
"Денис" наближава британските острови само седмица, след като бурята "Киара" обърка транспорта и остави хиляди домове без ток. В Йоркшър и армията е в готовност да помага на населението. "Все още не е съвсем ясно какви може да са последиците от бурята "Денис", но тъй като има сериозен риск от нови разрушения, жителите и стопанските субекти са призовани да бъдат подготвени", каза председателят на общинския съвет в община Колдърдейл, графство Йоркшър, Тим Суифт.
Центърът за океански прогнози към Националната метеорологична служба на САЩ съобщи, че в северната част на Атлантическия океан бушуват ветрове със скорост 92 км/ч и се образуват огромни вълни, които могат да достигнат до над 30 м височина, предаде Асошиейтед прес.

Други от От страната и света

Бойко Борисов: ГЕРБ ще подкрепи само удължителен бюджет

Герб пленарна зала ще подкрепи само удължителен бюджет. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов във фейсбук. "Но за всички да е ясно, че последиците са тежки

Еднодневната винетка може да се купи от 3 февруари 2026 г.

Еднодневната винетка ще бъде въведена от 3 февруари 2026 г. Тя ще важи за леки автомобили до 3,5 тона и ще позволява ползване на републиканската пътна мрежа за срок от 24 часа

От 2026 г. митниците ще таксуват 3 евро за всеки артикул от "Тему" и "Шийн"

От 1 юли 2026 г. митниците ще таксуват 3 евро на артикул за т. нар. "малки пратки" със стойност до 150 евро. Най-често това са пратки от китайските платформи "Тему" и "Шийн"

Среднощен бой между мъж и ученици в центъра на Монтана

На 16.12.2025 г., около 00:30 ч. в гр. Монтана пред ресторант, след възникнал конфликт между лице на 47 г., живущ в с. Николово и ученици е причинена телесна повреда на 18 г

Изгонили Ник Райнър от парти часове преди да убие родителите си, тормозил гостите

Ник Райнър задавал странни въпроси на известни личности на коледното парти на Конан О'Брайън. Това се случило часове преди да убие родителите си, пише "Дейли мейл"

>